Gaziantep’in Nizip İlçesi’nde, melodika orkestrası ve kap müzik ekibinin rekor kırdığı belirtildi.

Nizip Adile Altınbaş Ortaokulu’ndan gelen rekor kırma başvurusu üzerine Guinness Rekorlar Kitabı temsilcileri rekor girişimi için temsilci göndermezken, rekor girişiminin kamera ile tespit edilerek görüntülerin kendilerine ulaştırılmasını istedi. Bunun üzerine müzik öğretmeni Emine İyi nezaretinde İlçe Stadyumunda toplanan grup, Melodika ve ‘kap müzik’ olarak nitelendirilen bardaklarla yapılan ritimlerle 2 ayrı dalda dünya rekor denemesine başladı.

Öğretmen Emine İyi, öğrencilerin 1 yıldan bu yana bu denemelere hazırlandıklarını belirterek, geçen yıl 691 öğrenciyle gerçekleştirdikleri rekor denemesini bu yıl 760 öğrenciyle yeniden denemeye karar verdiklerini söyledi. Çok başarılı bir denemenin sonunda dünyanın en kalabalık melodika orkestrası olarak bu yıl 2’nci rekorlarını kırdıklarını belirterek şöyle konuştu:

“Bunun yanında dünyada da en çok bilinen bardaklarla ritim grubu kap müzikte 810 öğrenci ile rekor denememiz oldu. Öğrencilerimiz Belçika’nın 250 kişi ile elinde bulundurduğu bu rekoru da kırdı.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here