FADILOĞLU’NDAN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

 

FADILOĞLU’NDAN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

“Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Mevlid Kandili mesajında birliktelik vurgusu yaptı. Başkan Fadıloğlu, “Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed (SAV) doğumu vesilesiyle kutladığımız bir Mevlid Kandili’ne daha kavuşmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.”

BAŞKAN FADILOĞLU’NUN MEVLİD KANDİLİ KUTLAMA MESAJI

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Mevlid Kandili dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Başkan Rıdvan Fadıloğlu; yayımladığı mesajında, “İnsanlık tarihinin en önemli olaylarından biri olan Peygamberimizin doğumu önemli gelişmelere sebep olmuş; alemlere rahmet, tüm insanlığa huzur ve mutluluk getirmiştir. Fahr-i Kainat Efendimizin yeryüzünü şereflendirişinin yıldönümü, O’nun tüm zamanlara hitap eden ve insanlığa yol gösteren evrensel mesajlarını değerlendirmemiz açısından önemli bir gündür” ifadelerini kullandı.

Başkan Rıdvan Fadıloğlu, Mevlid Kandili mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Her yıl yeni bir heyecanla ama bitmeyen ve tükenmeyen bir aşkla Allah’ın bütün insanlığa rahmet elçisi olarak gönderdiği ve peygamberler zincirinin son halkası olan Peygamberimiz Hazreti Muhammed’in (SAV) dünyaya gelişini kutlamaktayız. Bizleri, Hz. Muhammed Mustafa’ya ümmet eyleyen Rabbimize nihayetsiz ve sonsuz şükürler olsun. Mevlid Kandili, insanı insan yapan bütün güzelliklerin odaklandığı bir şahsiyet olan Hz. Peygamberin doğumunu kutladığımız, O’nun bireysel ve toplumsal hayatımıza yön veren merhametini, adaletini, sabrını ve cömertliğini; insanlığa ve topluma sunduğu değerleri anlayıp hayatımızı O’nun yüce ahlakıyla güzelleştireceğimiz bir tazelenme ve arınma mevsimidir. Mevlid Kandili, Peygamberimizin bizlere sunduğu bütün değerleri ve yol gösterici öğütlerini anlama ve bu anlayışla yaşama ve yenilenme zamanıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta ülkemiz ve İslam alemi olmak üzere tüm insanlığın Mevlid Kandili’ni tebrik ediyorum.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here