ogrencilerden-322-unite-kan-bagisi-

Türk Kızılay’ı, düzenlenen kampanyada Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, Türk Kızılay’ı tarafından ödüllendirildi.

Gaziantep Kan Bağış Merkez Müdürü Dr. Mehmet Akıncı tarafından Sosyal Bilimler MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Metin Yıldırım’ a düzenlenen kan bağış kampanyasına yoğun ilgi nedeniyle teşekkür plaketi ve belge verildi. Plaket ve belgelerin verildiği törende konuşan Gaziantep Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr. Mehmet Akıncı, “Türk Kızılay’ı, ihtiyaç anında dayanışmanın ızdırap anında şefkatin, savaşın en kızgın anında insancıllığın, merhametin, tarafsızlığın ve barışın simgesidir. Bu manada kurumumuz çalışmalarına vermiş olduğunuz destek ve göstermiş olduğunuz duyarlılık için tarafınıza teşekkür ederim” dedi.

Kan bağış plaketi ve teşekkür belgesini öğrencileri adına onurla aldığını ifade eden Sosyal Bilimler MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Metin Yıldırım, “Kahramanlık kanımızda var. Kahraman atalarımızın yolundan gidiyoruz. Bağışlanan kan hayat kurtarıyor. Kan, acilden de acil, sürekli bir ihtiyaç. Tanımadığımız, bilmediğimiz kişilere kan hediye ediliyor, yani hayat veriliyor. Sevgili öğrencilerim, iki dönemdir kan bağışında GAÜN’ de ilk sırada yer alıyor. Personelim ve öğrencilerim kan bağışında yarışıyor. Bilinçli ve kahraman öğrencilerimi kutluyor, alınlarından öpüyorum. Yüksekokulumuz öğrencileri kan bağışına devam edecekler. Ödül sebebiyle; Türk Kızılay’ına, Gaziantep Kan Bağışı Merkez Müdürlüğü’ne ve personeline teşekkürlerimi sunuyor, bu kutsal görevde başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Ödül töreninde Kan Bağışçısı Kazanım Uzmanı Ali Kocaakça da yer aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here