universite-ogrencileri-nden-israil-protestosu-1415374921 (1)

Cuma namazını üniversite içinde bulunan camide kıldıktan sonra sloganlar eşliğinden okulun önünde bulunan meydana gelen öğrenciler, burada bir basın açıklaması yaparak İsrail’in baskınını protesto etti. 
Basın açıklamasını Anadolu Öğrenci Birliği üyesi Ufuk Ökmen adlı öğrenci okudu. İsrail aleyhine sloganların da atıldığı açıklamada, “Ey Gazze’nin yetimleri ayağa kalkın. Ey yürekleri dünya kadar büyük Filistinli kadınlar haykırın. Ey insanlık ölüm uykusundan uyanın. Ey ehli vicdan depreşin. Ey Müslümanlar onursuz ve yüreksiz bir hayatı terk edin. Filistin ile Gazze ile şereflenin ve ilk kıblegahınız Kudüs’e sahip çıkın.

IMG_0057Zalim ve melun İsrail yıllardır sürdürdüğü zulme ve işgale yenilerini ekleyerek insanlık suçu işlemeye devam ediyor. Son dönemde emperyalist ve Siyonist güçler İsrail’in varlığını ve saldırılarını meşrulaştırmaya çalışıyorlar. Çünkü hedef İslam’i direnişle özdeşleşen Filistin davasını tarihe gömmek ve ümmetin dirilişini engellemektir. Terörist İsrail’in topraklarımızı işgal ettiği ilk günden beri zilleti tercih eden İslam ümmetine sesleniyoruz. Kudüs İslam’ındır. Gazze İslam’ındır. Filistin İslam’ındır.

IMG_0050Bizim olandan bizi vazgeçiren nedir ki. Uyanın ey Müslümanlar. Kalkın ve silkinin. Aksa için akıtılacak gözyaşımız varsa akıtalım. Haykıracak sesimiz varsa haykıralım. Gözyaşlarımız sel olsun. Haykırışlarımız çığlık olsun da İsrail ve işbirlikçilerini sarsın ve helak etsin” denildi.
Eylemciler basın açıklamasının ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here