Gaziantep’te ‘Eğitimde Fatih Projesi’ kapsamında yüzlerce öğrenciye tablet dağıtılırken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan törene canlı yayınla bağlandı.

Gaziantep'te öğrencilere tablet dağıtıldı

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Eğitimde Fatih Projesi kapsamında gerçekleşen tablet dağıtım törenine Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, AK Parti Gaziantep Milletvekilleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’daki törenden canlı yayınla bağlanarak, “Gaziantep’e en kalbi duygularla selamlarımızı, sevgilerimizi, başarılı dileklerimizi iletiyorum” dedi.
Törende bir konuşma yapan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, eğitime çok önem verdiklerini belirterek, “Tablette işin mekanik, fiziki kısmı değil, esas olan içeriktir. Esas olan o videolarla size fiziğin, matematiğin, başka konuların anlatılması, hiperaktif olmasıdır. Şimdi Türkiye’nin en iyi hocaları oturuyorlar. Ankara’da, İstanbul’da, Türkiye’nin en iyi öğretmenleri ne yapıyor biliyor musunuz? Dersleri videoya çekiyorlar, sonra siz, bilgisayar ortamında arayıp, bu dersleri tekrar tekrar dinleyebiliyorsunuz” diye konuştu.
Bakan Şimşek, bugün eğitime yapılan yatırımın, önümüzdeki yıllarda da kendini göstereceğini vurgulayarak, en önemli önceliklerinin gençler olduğunu söyledi.
Konuşmanın ardından yüzlerce öğrenciye tabletleri verildi. Öğrenciler tabletlerini, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Vali Ali Yerlikaya ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in elinden aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here