41108992324.11.2015132733gaziantepgunes

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Kredi Yurtlar Kurumu Bölge Müdürü Ahmet Kölemen MÜSİAD üyelerine, “Eğitimin Hayatımızdaki Yeri Ve Önemi” konulu bir seminer verdi.

Öğretmenliğin insanlık tarihinin en önemli mesleği olduğunu belirten MÜSİAD Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Çelenk, “Öğretmen insanların kendi ayakları üzerinde durmasını sağlayan toplumun sürekli önünde giden bir gönül eridir. Öğretmen bir ayna olmalıdır kendisine bakanlar iyiyi, doğruyu görmelidir” dedi. Eğitimin hayattaki yeri ve önemine de değinen Kölemen, “Düşüncenin anahtarı sözcükler ve kavramlardır. Eğer kullandığınız kelimelerde hatalar varsa düşünceniz de sağlıklı değildir. Biz değerleri maziye dayanan bir medeniyetin varisleriyiz. Osmanlıda 3 şey vardı bir Cami, 2 Medrese, 3 hamam vardı. Cami ile ruhunu temizleriz, medreseyle zihnini, Hamamla Vücudunu temizlersin alsana tertemiz bir insan. Bir toplumda cahillik Ekonomik fakirlik başlamışsa ahlaksız başlar” diye konuştu.

Programın sonunda MÜSİAD Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Çelenk, günün anısına Ahmet Kölemen’e MÜSİAD Ormanı adına dikilen 10 adet çam fidanı ile ilgili sertifika verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here