Öğretmenlerden örnek davranış

Şahinbey ilçesi Narlıtepe Mahallesi’ne bağlı Hayriye Osman Külekçi İlkokulu yetkilileri ve velileri şayan bir çalışmaya imza attı. Tadilata ihtiyacı olan okul binalarını devlet yardımı almadan kendi çabalarıyla yenileyen okul personelleri, okullarını öğrencileri için huzurlu bir yuvaya dönüştürdü.

Hayriye Osman Külekçi İlkokulu Müdürü Ahmet Döner, “Taş taş üstüne koyalım anlayışı ile çalışarak birçok kimsenin o bölgede o şartlarla mümkün değil, imkansız dedikleri ve Devletimize maliyeti 400bin TL’ye yaklaşacak çalışmaları tamamladık” dedi.

Okul müdürü Ahmet Döner, “ Sosyo-ekonomik, coğrafi ve kültürel olarak dezavantalı Narlıtepe Mahallesinde bulunan okulumuzda, okul aile birliğinin, mahallede ikamet edenlerin, herhangi bir sponsorun, resmi/özel kurum ve kuruluşların önemli bir katkısı olmadan, kamu kaynaklarından da yararlanmadan; İhata duvarından bahçe giriş kapısına; bahçesinden çatısına; dersliğinden kütüphanesine; öğretmenler odasından mutfağına; mescidinden çok amaçlı salonuna; kantininden rehberlik servisine; Atatürk Köşesinden şeref köşesine; ihata duvarının sıvasından boyasına; bina dış cephesinin fayans kaplanmasından sıvanması ve boyanmasına kadar 30’u aşkın bölümü ile ilgili bakım – onarım çalışmalarını gerçekleştirdik. Taş taş üstüne koyalım anlayışı ile çalışarak birçok kimsenin o bölgede o şartlarla mümkün değil, imkansız dedikleri ve Devletimize maliyeti 400.000TL’ye yaklaşacak çalışmaları tamamladık. Okulumuzda yapılan tüm çalışmalarda özverili olarak çalışan, maddi-manevi desteklerini esirgemeyen Okulumuz Müdür Yardımcılarına, Hizmetlisine, Öğretmenlerimiz ile katkısı bulunan herkese katkılarından dolayı 1200 öğrencimiz adına teşekkür ediyorum. Yeni okulumuz hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

1 YORUM

  1. Bizde bir dernek vardı yanmaza koltuk deyneği olmak için kurulan ve başkanı il md yrd olacaktı ondan umudumuzu kestik. Bu haber içimi ısttı.Doğru habere ne demeli.gaziantepin eğitim işi böylelikle çözülür.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here