12870007428.01.201616842gaziantepgunes

Şahinbey Belediyesi bünyesindeki sosyal tesislerde görev yapan öğretmenler yarıyıl tatilinde bir araya gelerek öğrencilerin başarılarını yükseltmek için yapabileceklerini konuştular.

Belediye bünyesindeki 73 sosyal tesiste görev yapan öğretmenler yarıyılda tatil yapmayarak öğrencilerin başarısı için bir araya geldi.  Şahinbey Eğitim ve Spor Merkezi içerisindeki Şahinbey Plaza’da yapılan çalıştaya yaklaşık 300 öğretmen ve tesis yöneticisi katıldı. Tesis öğretmenleri burada TEOG gruplarında akademik başarıyı arttırmak,  lise öğrencileri ve mezunlar gruplarında akademik başarıyı arttırmak, öğrenci-öğretmen yaklaşımları, velilerle iletişim, sosyal tesislerde eğitimde karşılaşılan sorunlar ve çözümleri gibi konular konuşuldu.

Çalıştaya katılan öğretmenler, eğitimde başarıyı arttırmak için yapabileceklerini masaya yatırarak düşüncelerini paylaştılar. Çalıştayın verimli geçtiğini belirten öğretmenler, Şahinbey Belediyesi bünyesindeki sosyal tesislerin öğrencilerin hayatlarına dokunduğunu ifade etti.

AİLELERLE İLETİŞİM ÇOK ÖNEMLİ

Tesislerde Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliği yapan Perihan Aydoğan 2009 yılından bu yana Şahinbey Belediyesi’nde çalıştığını belirterek, “Bütün arkadaşlarımızla gruplar oluşturarak çalışma yapıyoruz. Bizim tesisimizin alanı sadece öğrenciler değil. Biz eğitimlerimizi öğrenci, veli ve öğretmen ilişkisi içinde değerlendiriyoruz. Burada eğitimin seviyesini arttırmak için yaptığımız bu çalışmaları aileyle iletişimi de koparmadan yapmak istiyoruz” dedi.

EĞİTİM SEVİYESİNİ YÜKSELTMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Türkçe öğretmeni İbrahim Kaya da sosyal tesislerdeki bütün öğretmenlerle birlikte eğitime katkı sağlamak amacıyla böyle bir çalışma yaptıklarına dikkat çekerek, “Sosyal tesislerimizdeki eğitim seviyesini yükseltmek için bütün arkadaşlarımızla yaklaşık 12 masada kafa yoruyoruz. Burada Şahinbey Belediyesi sınırları içindeki halkımızın refah ve huzur içinde tesislerimizden nasıl daha fazla faydalandırırız bunu konuşuyoruz. İnşallah buradan bu anlamda çok iyi kararlar çıkacaktır” diye konuştu.

HER ŞEY ÖĞRENCİLERİ BİR ADIM İLERİYE TAŞIMAK İÇİN

Fen ve Teknoloji öğretmeni Gülperi Özel ise Gaziantep’in en büyük sorunlarından birisi olan eğitim konusunda Şahinbey Belediyesi’nin büyük bir çalışması olduğunu ifade ederek, “2009 yılından bu yana belediyemizde çalışıyoruz. Çok ciddi çalışmalar yapıyoruz. Bugünde burada tüm öğretmenlerimizle bir araya gelerek ortak akılla hareket ediyoruz. Öğrencilerimizi en iyiye en güzele nasıl götürebiliriz, nasıl ulaştırırız diye konuşuyoruz. Öğrencilerimizle ve velilerimizle verilen bu imkanları en iyi nasıl değerlendiririz onun kaygısını yaşıyoruz.  Sonuçta da çok iyi şeyler olacağına inanıyorum. Yıldan yıla okullarımızdan çok ciddi olumlu tepkiler aldık. Bize söyledikleri şey öğrencilerin Şahinbey Belediyesi kurslarına katıldıktan sonra bir adım ileri gittikleri. Gaziantep’in eğitimde belli bir noktaya gelmesi için gerekli çalışmaları sürdüreceğiz” dedi.

3 gün sürecek çalıştayın Cuma günü biteceği ve sonrasında hazırlanan raporun açıklanacağı bildirildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here