sehitkamilli-ogretmenler-kahvaltida-bulustu-1448370905

ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN
Dülük Tabiat Parkı içinde bulunan Göl Kafe Restoran’da düzenlenen kahvaltı programına Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcısı Hayri Özkeçeci, Şehitkamil İlçe Müftüsü Ömer Keskin, Şehitkamil Halk Eğitim Merkezi Müdiresi Suna Sertpolat ve çok sayıda Şehitkamil Belediyesi Sosyal Tesislerinde görev yapan öğretmen katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcısı Hayri Özkeçeci, “24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla sosyal tesislerimizde görev yapan bütün öğretmenlerimizle kahvaltıda bir araya gelmek istedik. Sosyal tesislerimizde; Şehitkamil İlçe Müftülüğü, Şehitkamil Halk Eğitim Merkezi ve bizim bünyemizde bulunan yaklaşık 300 öğretmenimiz bulunuyor. Ben bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum. Katılımınızdan dolayı tekrar teşekkür ediyor hepinizi saygıyla selamlıyorum” dedi.

İLK ÖĞRETMEN BİZLERİ YARATAN YÜCE ALLAH’TIR
Etkinlikte söz alan Şehitkamil İlçe Müftüsü Ömer Keskin, “Öğretmenler Günü dolayısıyla bizleri bir araya toplayan Şehitkamil Belediye Başkanımıza ve Başkan Yardımcılarımıza çok teşekkür ediyorum. Malum ilk öğretmen bizleri yaratan yüce Allah’tır. Kur’an-ı Kerim’de de buyurduğu gibi, ‘O insanı yarattı, O insana Kur’an-ı öğretti, O insana kendini ifade etmeyi, konuşmayı öğretti.’ Malumunuz yine bildiğiniz üzere inen ilk ayetlerde ‘Seni yaratan Rabbinin adıyla oku, O kalemle yazmayı öğretti, insana bilmediğini öğretti’ buyuruyor. Yine Peygamberlerin gönderilmesi insanların başıboş kalmaması içindir. Aslında en büyük öğretmenler Peygamberlerdir. Ben bu vesileyle tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü kutluyor, hepinize saygılar sunuyorum” diye konuştu.

BÖYLE BİR PROGRAMDA BULUNMAK GURUR VERİCİ
Yapılan konuşmaların ardından kahvaltı programına geçildi. Kahvaltı sonrası Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcısı Hayri Özkeçeci, öğretmenlere karanfil takdiminde bulundu. Kendileri için düzenlenen kahvaltı programına katılan öğretmenler, şunları söyledi:
“Böyle bir programda bulunmak hepimiz için gurur verici bir durum. Çok güzel bir gün geçiriyoruz. Yaklaşık 300 meslektaşlarımızla birlikte güzel bir gün geçiriyoruz. Bizlere böylesine anlamlı bir program düzenleyen Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Tüm meslektaşlarımızın öğretmenler gününü en içten dileklerimizle kutluyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here