ogretmenlik-meslegi-bir-ideal-gaye-ve-hizmet-meslegidir

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında, “Çocuklarımıza vereceğiniz nitelikli eğitim ile onları kendi değerlerine bağlı, vatanını ve milletini seven bireyler olarak yetiştireceğinize inancım tamdır” dedi.

Öğretmenlik mesleğinin, her şeyden önce bir ideal, gaye ve hizmet mesleği olduğuna dikkat çeken Mete, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Öğretmenlerimiz çocuklarımızı bilgi ve beceri ile topluma yararlı nesiller olarak yetiştiren fedakâr insanlardır. ‘Dünyanın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en fedakâr ve muhterem unsurlarıdır.’ diyen, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de ifade ettiği üzere, kutlu bir hizmeti yüklenen öğretmenler, fedakârlıklarıyla milletlerin en saygıya layık mesleğine sahiptirler.
Bir ülkenin gelişip, kalkınması, öğretmenlerimizin çalışmasına bağlıdır. Bir ülkeyi güçlü yapan eğitimdir. Günümüzde bilgiye verilen önem her geçen gün artmaktadır.

Öğretmenlerimiz dün olduğu gibi bugün de değişimin, gelişimin, yenilenmenin ve daha ileri hedeflere doğru yürümenin anahtarı durumundadır. Ülkemizin çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmasında, daha iyiye ve daha ileriye giden bir Türkiye için en büyük çabayı kuşkusuz öğretmenlerimiz göstermektedir. Onların verdikleri bilimsel, çağdaş, mesleki ve sosyal eğitimle; güçlü, bilgili ve gelişmelere açık bireyler yetişecek, geleceğe daha emin adımlarla ilerleyen bir toplum oluşturulacaktır.

Siz değerli öğretmenlerimiz de Gazi Şehrimizin eğitimi için çalışan eğitim ordumuzun birer mensubusunuz. Şehrimizin ve ülkemizin eğitimi için tüm zorlukları birlikte aşacağımıza eminim. Çocuklarımıza vereceğiniz nitelikli eğitim ile onları kendi değerlerine bağlı, vatanını ve milletini seven bireyler olarak yetiştireceğinize inancım tamdır.
Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ve şehit öğretmenlerimiz olmak üzere, ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi saygı, şükran ve rahmetle anıyor; genç nesillere modern bilim ve teknolojinin ışığında eğitim ve öğretim veren, ülkemizi uluslararası alanda hak ettiği yere taşımak için üstün gayret gösteren; sevgi, emek ve özveri ile yeni nesillere rehberlik eden; bıkmadan, ümitsizliğe düşmeden, Tarihinde göstermiş olduğu kahramanlıklarla “Gazi” unvanını almış bir şehirde görev yapmanın yüklediği sorumlulukların da bilinciyle vazifesini yerine getiren tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here