deryabakbak2

Gelmiş geçmiş tüm devletlerin ve toplumların en değerli cevheri nitelikli, eğitimli, genç ve dinamik nesilleridir. Bu genç neslin ve büyük potansiyelin yetişmesinde, gelişmesinde adeta bir fidan gibi serpilip yeşermesinde en büyük pay sahibi elbette ki öğretmenlerimizdir.

Anne, babalar canları kadar sevdikleri evlatlarını hiç tereddüt etmeden öğretmenlerine emanet edebilirler. Çocukta ailesinin dışında ilk kez biriyle böyle güçlü bağlar kurar, işte bu bağlar sayesinde öğretmenine olan sevgi ve saygısı ömür boyu devam eder.

Bu yüce mesleği ifa eden öğretmenlerimizde bize yalnız temel bilimleri öğretmezler, bizlere vatan, millet, bayrak sevgisi gibi yüce değerler aşılarlar. Tarihimizi, kültürümüzü öğretir; dürüst, çalışkan bireyler olarak yetişmemiz için çaba gösterirler.

İşte bu kadar önemli vazifeleri üstlenen değerli öğretmenlerimize her zaman minnet ve şükran borçluyuz. Geleceğin bilim adamları, sanatçıları, sporcuları, siyasetçileri ve yüreği sevgi ile dolu olacak bugünkü neslin yeni Türkiye’de önemli roller üstleneceğini düşünürsek öğretmenlerimize daha çok ihtiyacımızın olacağı aşikardır. Bu inançla, geleceğimizin Türkiye’sini inşa ederken en büyük desteği eğitime ve öğretmenlerimize vermeye devam edeceğiz.

Bu önemli gün vesileyle, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, hepsine saygı ve şükranlarımı sunuyorum.

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here