102008471322.08.201591145gaziantepgunes

İnkılap İmam Hatip Ortaokulu’nun Müdürü, görev yaptığın okulu tek başına boyuyor. Şahinbey Bölgesi’ndeki Şenyurt Mahallesi’nde bulunan İnkılap İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Abdulazmi Çelik, yeni atandığı okulun yıkık dökük halini görünce harekete geçti ve okulu tek başına boyamaya başladı.

7 derslikli okulun dış cephesini boyayan okul müdürü, okulun koridorlarından dersliklerine, tuvaletlerinden kapılarına kadar her yerini baştan sona boyuyor.

Yaklaşık 2 ay önce İnkılap İmam Hatip Ortaokulu’na müdür olarak atanan Sosyal Bilgiler Öğretmeni Abdulazmi Çelik, atandığı okulun yıkık dökük olduğunu görünce yeni eğitim öğretim yılında öğrencilerin böyle bir okulda ders görmemesi için anında kolları sıvadı. Okulun boyasının oldukça eski olmasından rahatsız olan Okul Müdürü Çelik, Şahinbey Milli eğitim Müdürlüğü’nden okulu boyamak için boya temin etti. Boya ve boyama malzemelerini temin ettikten sonra tek başına okulu boyamaya başlayan 36 yaşındaki Okul Müdürü Çelik, 2 katlı okulun dış cephesini boyamaya başladı.

DIŞ CEPHEYİ BİLE BOYADI

Mahallelinin boyacı zannettiği Okul Müdürü Çelik, 2 katlı okul binasının dış cephesini iskele kurmadan yaklaşık 1 haftada boyadı. Uzayıp kısalan bir mekanizması bulunan sopanın ucuna taktığı fırça ile okulun dış cephesini boyayan Okul Müdürü, daha sonra binanın iç kısmına geçti ve okulun koridorlarını, tuvaletlerini, kapılarını boyadı. Son olarak dersliklerin boyamaya başlayan Çelik, en geç 2 hafta içinde okulun tamamının boyanmış olacağını ve öğrencilerin daha temiz bir okulda eğitim göreceğini söyledi.

BOYACI ZANNETTİLER

Boyacı zannettikleri Okul Müdürü Çelik ile sohbet eden Şenyurt Mahallesi sakinleri, Çelik’in boyacı değil de okul müdürü olduğunu öğrenince şaşkınlığını gizleyemedi. İlk defa bir okul müdürünün görev yapacağı okulu boyadığına şahit olduklarını söyleyen mahalleli, mahallelerindeki okula böyle bir okul müdürü atanmasından son derece memnun olduklarını söylüyor.

MESLEK AŞKININ ÖTESİ

Hiç kimseden yardım almadan görev yapacağı okulu boyayan ve mahallelinin takdirini kazanan Okul Müdürü Çelik, elinde fırça ve boya ile gazetemize yaptığı açıklamada, “Aslan Gaziantepliyim. Memleketimi ve mesleğimi çok seviyorum. Ben eğitimciyim, eğitim için yapabileceğim ne varsa elimden geldiğince yaparım. Uzun zamandan beri yıkılıp yerine yeni bir okul yapılacağı söylenen, yeni görev yerim olan okulun, boyaması yapılmamış. Ben de okulun boyasının kötü olduğunu görünce boya temin ettim ve okulu boyamaya başladım. Beni boyacı zannedenler oluyor, okul müdürü olduğumu duyunca şaşıranlar oluyor. Ama bence bunda şaşıracak bir şey yok. Sonuçta bu okul benim görev yerim ve burada eğitim görecek olanların hepsi bizim evlatlarımız. Zaten yaz tatilindeyiz. Bir işimiz yok. Boş durmaktansa okulu boyamayı tercih ettim. umuyorum en kısa sürede boyama işlerini bitireceğim” ifadelerinde bulundu.

EĞİTİMCİLERİN HEPSİ BÖYLE OLSA…

2002 yılında öğretmenliğe başlayan Çelik, Şenyurt Mahallesi sakinlerinin sevgisini şimdiden kazandı. Mahalle halkı, “Eğitimcilerin hepsi böyle olsa Gaziantep’in eğitimle ilgili hiçbir sorunu kalmaz” yorumunda bulunuyor.

Mahmut ÖZKILIÇ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here