k_10142300_mudur1

Gaziantep’teki okullarda görev yapan Okul Müdürleri sene sonu toplantısı için biraraya geldi. İl Milli Eğitim Müdürü Celattin Ekinci’ nin de katıldığı toplantıda bu yılın değerlendirmesi ve gelecek yılla ilgili izlenmesi gereken eğitim politikası konuşuldu.

Celalettin Ekinci, toplantıda yaptığı uzun değerlendirmede Gaziantep’in eğitim sorunlarını ve bu sorunların çözümü için yapılması gereken çalışmaları anlattı.

Okul Müdürlerine düşen görevlere de değinen Ekinci, müdürlere sorumluluklarını hatırlattı.

Toplantı, bazı müdürlerin görüş ve önerilerini aktarmasıyla son buldu.

4 YORUMLAR

 1. Gaziantep meb sayfasına bakınız.Erdemliler cemiyeti müdürümüzü ziyaret etti” deniyor.Aynı mantıkla bakarsak;geri kalanlarımız erdemsiz mi de bu ismi kullanıyorlar?şuurlu lafına takan buna da takmalı.

 2. Müdürün üslubunu onaylamak mümkün değil.Bu tahammülsüzlüğü de anlamak mümkün değil.Derinlik yok,vizyon yok,basit şeylere takan,asabi,kaba bir tarz.yazık oldu.Bu postadan da bir şey çıkmadı diyorum.kemal beye de geçmiş olsun.

 3. Malumunuz ÖĞDER Şuurlu Öğretmenler Derneği, Merhum Erbakan Hoca’nın kurdurduğu ve isim babalığı yaptığı MİLLİ GÖRÜŞ’ün temel esasları ekseninde faaliyet yapan bir dernek. Sayın Müdür’ün derneği tanımaması ve bilmemesi söz konusu olamaz. Bay Müdürün yakışıksız tavrı ve söyleminin kafa yapısının ve dünya görüşünün yansıması olduğunu düşünüyorum. böyle bir müdürün varlığını Gaziantep için bir şansızlık olarak düşünüyorum. ÖĞDER’in Gaziantep çalışmalarını fazla uzağa gitmeden en yakınında bulunan arkadaşlardan öğrenebilirler. Sayın Müdür biran önce yanlışından dönmeli ve özür dilemeli.

 4. İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNÜN “ŞUUR” PROBLEMİ

  Gaziantep yıl sonu müdürler toplantısında il milli eğitim müdürü Celalettin EKİNCİ’nin çirkin üslubu toplantıya damga vurdu.
  Okul müdürlerine yaklaşık 1,5 saat konuşan, il milli eğitim müdürü Celalettin EKİNCİ, söz alan bir okul müdürünü tersleyerek elinden mikrofonu aldırdı.
  Gaziantep’te bir ilkokulda okul müdürlüğü yapan, Şuurlu Öğretmenler Derneği bölge sorumlusu Kemal İSLAMOĞLU söz aldı ve sadece “Şuurlu Öğretmenler Derneği olarak Gaziantep’in eğitim sorunlarını istişare etmek için randevu talep ettiklerini fakat olumlu cevap alamadıklarını” söyleyince; il müdürü EKİNCİ, isim babası rahmetli ERBAKAN HOCA olan “ŞUURLU ÖĞRETMENLER DERNEĞİ” ismiyle alay etmiş, küçümsemiş ve isminden dolayı randevu talebine olumlu cevap vermediklerini ifade etmiştir.
  Gaziantep il milli eğitim müdürü Celalettin EKİNCİ’nin bu çirkin üslup ve tavrı okul müdürleri tarafından şaşkınlıkla karşılandı ve salonda soğuk duş etkisi yaptı.
  Gaziantep gibi eğitim sorunlarının en yoğun olduğu bir ilin, bu denli ön yargılı bir kafa yapısına sahip birine teslim edilmiş olması; Gaziantep’in eğitim sorunlarını çözeceğine daha da artıracağı ortadadır.
  Kurulduğu günden bu güne Gaziantep ve ilçelerinde eğitim alanında sayısız ulusal ve uluslararası konferans, seminer, sempozyum, yarışma ve basın açıklamaları yapan, binlerce eğitimcinin gönül verdiği ŞUURLU ÖĞRETMENLER DERNİĞİ’ne karşı takınılan tavrın düzeltilmesini ve İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin EKİNCİ’nin acilen özür dilemesini kamuoyu talep etmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here