5770207610.10.2015103119gaziantepgunesSon günlerin en çok şikayet edilen konularından biri olan okulların hijyen konusunda Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin harekete geçti.

İŞ-KUR işbirliği ile okulların temizlik işlerinde çalıştırılmak üzere bin 500 elemanı istihdam etmeyi planlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, hem kentin istihdamına katkı sağlamayı hem de okulların daha hijyenik eğitim yuvası haline getirmeyi hedefliyor.

“Eğitime Katkı Kampanyası” adı altındaki kampanya kapsamında toplam bin 500 kişi gerekli hijyen ve iletişim eğitiminden geçirildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden alınan bilgiler doğrultusunda bin 500 elaman ihtiyaç duyulan okullarda temizlik ve benzeri işlerde istihdam edilecek.

BİN 500 PERSONEL OKULLARI TEMİZLEYECEK

Okullardaki hijyen koşullarının iyi olmadığı yönünde artan şikayetler üzerine Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin harekete geçti ve okulların daha hijyenik eğitim yuvaları haline getirilmesi için düğmeye bastı. İŞ-KUR ile işbirliği halinde bin 500 elamanı iletişim ve hijyen konularında eğiten ve istihdam edilmek üzere hazırlayan Büyükşehir Belediyesi, önümüzdeki günlerde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından alınan bilgiler doğrultusunda eğitimden geçirilen bin 500 elemanı farklı okullarda istihdam edecek.

İSTİHDAMA VE EĞİTİME KATKI 

Okullara işçi olarak yerleştirilecek elamanlar okulun hijyen ve temizlik konularından sorumlu olacak. Çeşitli hijyen ve iletişim derslerinden geçirilen bin 500 personel kentin istihdamına katkı sağlarken, okulların da daha hijyenik yapılar haline gelmesini sağlayacak.

ŞAHİN, TAKDİR TOPLUYOR

Gaziantep’in en büyük sorunların biri olan eğitim konusunda Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin daha önce de birçok adımlar atmış ve takdir toplamıştı. Yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte velilerin ve öğrencilerin en çok şikayet ettiği konuların başında gelen okulların temizliği konusunda şikayetler üzerine harekete geçen ve okulların hijyen sorununu profesyonel bir kadro ile gidermeye çalışan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin bu projesi işle de takdir topladı.

Mahmut ÖZKILIÇ

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here