Gaziantep Elbim Kursu’nda yabancı dil eğitimi gören Zuhal Güçlü, okuma, yazma bilmemesine rağmen yabancı dil öğrendi.

Elbim Kursu’na yabancı dil öğrenmek için gelen Güçlü’ye ilk olarak kurs hocaları tarafından okuma, yazma öğretildi. Yaklaşık 3 ay eğitim gören Kursiyer Zuhal Güçlü hem Türkçe okuma yazma hem de Almanca öğrendi. Girdiği A1 seviyesi Almanca sınavında başarılı olan Zuhal Güçlü Elbim Kursu’nda düzenlenen sertifika töreninde 18 arkadaşı gibi kendiside sertifikasını aldı.

Kursiyer Zuhal Güçlü sertifika töreni sonrası açıklama yaparak şunları söyledi:

“Yabancı dil öğrenmek için Elbim Kursu’na geldim. Okuma, yazmam olmamasına rağmen buraya geldim. Önce okuma yazma öğrettiler hocalarımız, sonrada Almanca dilini öğrettiler. Elbim Kursu’nun eğitimi çok iyi uzman hocaları var. Burada 3 ay bir eğitim aldım. Okuma yazmam olmamasına rağmen kazandım. Önce umut etmiyordum ama hocalarımdan Allah razı olsun önce Türkçe okuma, yazma öğrettiler sonrada Almanca öğrettiler. Sertifikamı aldığım için çok mutluyum.”

Kursiyer Sümran Boyer Elbim Kursu’nu tavsiye ettiğini belirterek, “Aydın’da buradaki kursu duyduk daha iyi olduğunu düşündük ve Elbim Kursu’na geldim. Burada 2 ay gibi bir eğitim aldım. Hocalarımız bizi yetiştirdi. Okuma yazma bilmeyen arkadaşlarımız vardı onlara da eğitim verdiler. Sınava girdik ve hepimiz kazandık. Okuma, yazma konusunda eğitim aldık.Almanya da en azından ayaklarımız üzerinde durabileceğiz. Bütün herkese tavsiye ederim” dedi.

Elbim Kursu’nu başarısından dolayı tavsiye ettiğini belirten Cuma Bozkurt, “Elbim Kursu’nun başarısını duydum. Buraya geldik 3 ay eğitim aldık. Eğitim çok iyi geçti. Hocalarımıza teşekkür ederiz. Bizi 3 ay içinde kursa hazırladılar. Buradan eşlerimizin yanına gideceğiz. Orada kendi ayaklarımız üstünde duracak şekilde eğitim aldık. Eğitim seviyesi Elbim’in bana göre çok iyiydi. Hocalarımız bize çok yardımcı oldu. Kısa bir sürede çok şey öğrendik. Herkesi Elbim Kursu’na gelmesini tavsiye ederim” diye konuştu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here