al-gotur-oku-getir-1449156245-19140735110

Şekeroğlu Mahallesi Muhtarlığında oluşturulan kütüphane sayesinde mahalle sakinleri kitap okuma alışkanlığı edinmeye başladı. Mahalle Muhtarı Cihangir Simitçi, “Al götür, oku getir” kampanyası çerçevesinde vatandaşların kütüphaneye büyük ilgi gösterdiğine dikkat çekti.

Mahallede okuma alışkanlığının artırılması için uzun uğraşlar sonucunda kütüphane oluşturduğunu anlatan Şekeroğlu Mahallesi Muhtarı Cihangir Simitçi, “Kentin en eski mahallelerinden olan Şekeroğlu’nda okuma alışkanlığını yayma ve artırmaya yönelik attığımız bu adımda başarılı olduk. Mahallemizde yaşayan vatandaşlarımız önemli bölümü buradan aldıkları kitapları okuduktan sonra geri getirip başka kitaplardan alıp okumaya devam ediyorlar. Kent genelinde bu tür kütüphanelerin mahalle muhtarlıklarında oluşturulması gerçekten çok güzel olur” diye konuştu.

“OKUYAN BİR GAZİANTEP ÖZLEMİ İÇERİSİNDEYİM”

Kent genelinde kütüphane sayısının daha fazla olması gerektiğine dikkat çeken Şekeroğlu Mahallesi Muhtarı Cihangir Simitçi, “Okumak güzel bir alışkanlık. Bu alışkanlığın yaygın hale getirilmesi için her bölgede, hatta her mahallede bir kütüphane oluşturulması gerekir. Ben kendi çabalarımla ancak çalışma ofisimde böyle bir projeye imza attım. Bu tür projelerin uygun olan her alanlarda hayata geçirilmesi gerekiyor. Okuyan bir Gaziantep hayali kuruyorum. İnsanların her gün en azında 30 dakika kitap okusa bakın birçok olumsuzluk ortadan kalkmış olur” şeklinde konuştu.

Hakimiyet Gazetesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here