63339135514.08.201585255gaziantepgunesBüyükşehir Belediye Meclisi’nin aldığı karar doğrultusunda Arıl Mahallesi’nde Celal Doğan Bulvarı’nın adı “Şehit Astsubay Mehmet Yalçın Nane Bulvarı” olarak değiştirildi. Şehidin adının yazılı olduğu tabelalar bulvarın giriş ve çıkışlarına takıldı. Ancak tabelaların tören ile takılması kararının alınmasıyla yeniden söküldü. Bugün saat 10.00’da düzenlenecek tören ile tabelalar yerine takılacak. Arıl sakinleri, tabelaların tören ile takılmasının kendileri için ayrı bir mutluluk olacağını dile getirirken, bulvara şehidin adının verilmesinde büyük çabaları olan büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin başta olmak üzere meclis üyelerine teşekkür mesajı yolladılar.

Arıl Mahallesi sakinleri Büyükşehir Belediyesi’nin ekiplerinin mahalleye gelerek şehidin adının yazılı olduğu tabelaları bulvarın giriş ve çıkışlarına yerleştirmesi ile büyük heyecan yaşadıklarını belirtirken, tabelaların tören ile takılmak üzere yeniden sökülmesi ile de bugün yapılacak tören için hazırlıklara başladıklarını söylediler. Arıl sakinleri, Büyükşehir Belediye başkanı Fatma Şahin’in tabelaların tören ile takılması kararı almasının bir duyarlılık göstergesi olduğunu söyleyerek, bu kararın kendilerini daha mutlu ettiğini dile getirdiler.

TABELALAR BUGÜN TAKILACAK

Gaziantepli şehit Astsubay Mehmet Yalçın Nane’nin adı, yaşadığı yer olan Arıl Mahallesi’ndeki bulvara verildi. Büyükşehir Belediyesi tarafından adı değiştirilen Arıl Mahallesi’ndeki bulvara “Şehit Astsubay Mehmet Yalçın Nane bulvarı” yazılı tabelalar dün takıldı. Ancak tabelaların törenle takılması yönünde karar alınması sonucu tabelalar yeniden söküldü. Direkleri zemine sabitlenen bulvar adının yazılı olduğu tabelalar bugün yerine takılacak. Bugün saat 10.00’da düzenlenen tören ile Arıl Mahallesi’ndeki Şehit Astsubay Mehmet Yalçın Nane Bulvarı’nın yeni tabelaları takılacak. Böylece bir süreden bu yana kamuoyunda spekülasyonlara neden olan bulvar ismi konusu da tamamen kapanmış olacak.

ARIL HALKINDAN ŞAHİN’E MESAJ VAR

Büyükşehir Belediyesi’nin aldığı karar neticesinde köylerindeki bulvara Şehit Astsubay’ın adının verilmesinin Arıl sakinleri, belediye meclis üyelerine ve Fatma Şahin’e teşekkür ediyor. “Şehidimiz, onurumuz ve gururumuzdur” diyen Arıl halkı, şehidin adının yaşatılmasında basın camiasının ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in büyük emeklerinin ve çabalarının bulunduğunu söyledi. Arıl Mahallesi’ndeki sosyal tesise de adı verilen Şehit Astsubay’ın adının yaşatılmasında emeği olan herkese teşekkür eden Arıl halkının yanı sıra, şehidin dedesi Mustafa Nane ve amcası Mustafa Nane de Fatma Şahin’e duyarlılıklarından dolayı teşekkür mesajları yolladılar.

Ömer Faruk Cihan: Şehidimizin isminin mahallimize verilmesinden dolayı hem gururluyuz hem onurluyuz. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ediyoruz. Belediyemiz de sağolsun şehidine sahip çıktı. Arıl halkı şehidinin isminin sonsuza kadar yaşayacak olmasından dolayı çok mutlu.

Mustafa Nane ( Şehidin Dedesi): Torunumla gurur duyuyorum. Büyükşehir Belediye Başkanımıza da çok teşekkür ediyorum, belediye meclis üyelerine de çok teşekkür ediyorum. Şehidimiz unutulmadı. Yoldan geçerken her gün her an şehit torunumun isminin yaşadığını görmek yüreklerimizi biraz da olsa rahatlatacak.

Memik Nane( Amcası): Ateş düştüğü yeri yakar derler ama sagolsunlar şehrimizde en alt düzeyden en üst düzeye dek tüm bürokrat kesim bizleri destekledi. Şehidimizin ismi artık resmi olarak mahallemizde yaşayacak. Allah şehidimizin mekanını cennet etsin. Şehidimizi ve bizleri bu acı günümüzde yalnız bırakmayan tüm yöneticilerimize de teşekkür ediyoruz. 

Mustafa Nane (Amcası) : Şehidimizin amcasıyım. Yüreğim yanıyor. Ancak şehidimize sahip çıkıldı. Bu şehir de bu ülke de şehidini kesinlikle unutmayacaktır. Şehidimizin oğlu yarın bir gün büyüdüğünde bu mahallede her adım attığında babasının ne kadar mert ve cesaretli bir asker olduğunu hatırlayacak. Bize bu imkanı veren Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin’e de çok teşekkür ediyoruz.

Malik Cihan: Mahalle sakini olarak günlerdir içimiz yanıyor. Bu topraklar için şehit olmak da büyük bir gururdur. Şehidimizi asla unutmayacağız. Mahalle halkı olaraktan şehidimizin ailesine de sonuna dek destek olacağız. Bürokratlarımız sağolsun şehidimizin ve ailesinin her an yanında oldu. Şehidimizin ismi artık sonsuza dek yaşayacak.

Metin Kalkın: Hükümetimiz tüm bürokratları ile şehidimize sahip çıktı. Her an ailesinin yanında olundu. Çok teşekkür ediyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin her zaman olduğu gibi yine vatandaşlarının yanında oldu ve şehidine sahip çıktı.

Nevzat Yaslı: Şehidimiz şu an isminin bulvarımıza verilmesinden dolayı gurur duyuyor. Askerimizi şehit odan vicdansızlar bu ismi gördükçe utanç duysunlar istiyoruz. Yerel yönetimlerden de bu ince davranışları için çok teşekkür ediyoruz. Şehidimizin ailesi bir nebze de olsa şu günden sonra rahatlayacak.

Şahin Güççük: Mahalleli olarak tek isteğimiz şehidimizin isminin bulvarımıza verilmesiydi. Çok şükür bu isteğimiz de yerine getirildi. Belediyemizin yerinde bir çalışma yaptığını düşünüyorum.

Cuma Zor: Arıl halkı şehidi ile gurur duyuyor. İsmini her an gördükçe daha da gurur duyacaktır. Bu ateş Arıl halkının bağrına düştü. Günlerdir rahat bir nefes alamıyorduk. Hiç değilse şehidimizin isminin yaşatılacak olması bizlerin içini rahatlattı.

Adil Yapar: Şehidimize tüm Türkiye sahip çıktı. Günlerce Türkiye şehidimiz için yas tuttu. En alt düzeyden en üst düzeye dek tüm bürokratlarımız ve yöneticilerimiz bizleri ve şehidimizin ailesini yalnız bırakmadı. Büyükşehir Belediyesi’ni bu çalışmalarından dolayı kutluyoruz.

Gökhan Özarslan: Askerimiz hain bir pusuya düştü ve şehit oldu. Şehit olmak dünyanın ve ahiretin en üst makamıdır. Bu makama ermiş mert askerimizle gurur duyuyoruz. Hele de isminin bulvarımıza verilmiş olması bizleri bir kat daha onurlandırdı. Antep gazi olduğu günleri hiç unutmadığı gibi şehidini de unutmaz.

Hakan Sakar: Şehidimizin ruhu şad olsun. Şehidimizin isminin sonsuza dek yaşatılacak olması gerçekten takdire şayan bir çalışma. Büyükşehir Belediyesi hiç aksatmadan şehidinin ismini gerekli yerlere verdi.

Recep Elkaralar: Tek isteğimiz artık kimsenin ocağına ateş düşmesin. Bu ateş Arıl halkının içine düştü. Şehidimizin ailesi günlerdir heder oldu. Ancak Şehit Astsubay Mehmet Yalçın Nane Bulvarı diye isim verilmesi bizler için en büyük gurur kaynağı oldu.

Murat Şahna: Şehit ailesi olmak da öyle bir askere sahip olan mahalleli olmak da gurur verici bir durumdur. Şehidimizin ismi yaşayacak. Mutluyuz, gururluyuz. Günlerdir mahalle sakinlerinin ağzını bıçak açmıyordu. Bürokratlarımıza çok teşekkür ediyoruz.

Kemal Yapar: Şehidimizin ismi mahallemize hayırlı uğurlu olur inşallah. İsteğimiz şehit ateşi hiçbir ananın babanın eşin çocuğun ciğerine düşmesin. Askerimiz vatanı için şehit düştü. Artık ismiyle sonsuza dek yaşayacak.

Selçuk Semercioğlu: Gaziantep bu zamana dek hiçbir şehidini unutmadı. Bizler şehit ve gazi evlatları, torunlarıyız. Şehit askerimizin isminin zaman kaybetmeden bulvarımıza verilmesinden dolayı çok mutluyuz.

Osman Şahin: Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e çok teşekkür ediyorum. Sağ olsun başkanımız her an destekleriyle şehidimizin ailesinin yanında oldu. Bulvarımıza şehidimizin isminin verilmesi gurur verici bir çalışmadır.

Fatih Cihan: Şehitlik en üst makamdır. Bu makama sahip ailede mahalleli de gurur duyuyor evladı ile. Evladımızın isminin mahallemize verilmesi ve isminin sonsuza dek yaşayacak olması da bizler için onur verici bir durumdur.

Sadettin Fedakar: Günlerdir Arıl Mahallesi’nde yüreklerimiz kan ağlıyordu. Şehidimiz bizim onurumuz. Onu şehit edenler utansın. Şehidimiz ismi ile yaşayacak. Onun şimdi yeni doğan bir oğlu var. Yıllar sonra o da babasının nasıl bir aslan gibi asker olduğunu görecek.

Arif Cennet: Şehidimizin de ailesinin de mahallelinin de gönlü bir nebze de olsa rahata erdi. Geride unutulmayacak bir eser kaldı. Artık bulvarımızın ismi Şehit Astsubay Mehmet Yalçın Nane Bulvarı. Gurur duyuyoruz.

İlhan Akdemir: Türkiye günlerdir şehidi için mücadele ediyor. Şehit hepimizin şehidi. Mahalleli olarak imza başlattık isminin mahallemize verilmesi için. Büyükşehir Belediyesi de bu kararı meclisten geçirdi ve ismini kısa süre içinde verdi. Yerinde bir karar oldu.

MAHMUT ÖZKILIÇ – AHMET ATMACA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here