İftar yemeğine, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, 5’inci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Murat Soysal, AK Parti Genel Sekreteri Abdulhamit Gül, AK Parti Gaziantep Milletvekilleri, Mehmet Erdoğan, Nejat Koçer, CHP Gaziantep Milletvekili Akif Ekici, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, İl Emniyet müdürü Erhan Gülveren, AK Parti İl Başkanı Eyüp Özkeçeci, Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Adil Konukoğlu, Gaziantep ticaret Odası Başkanı Eyüp Bartık, Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay, çok sayıda oda ve dernek temsilcisinin yanı sıra şehit ve gazi aileleri ve yakınları ile vatandaş katıldı.

PROTOKOL ÜYELERİ İLE VATANDAŞ AYNI MASADA

İftar öncesinde Kuran Tilaveti ile başlayan iftar yemeği etkinliği, protokol üyelerinin konuşmaları ile devam etti. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Vali Ali Yerlikaya ve AK Parti Genel Sekreteri Abdulhamit Gül başta olmak üzere protokol üyeleri konuşmalarında teröre lanet okudular.

ŞİMŞEK: “MÜCADELE KARARLILIKLA DEVAM EDECEK”

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek terörle mücadele konusunda sonuna kadar kararlılıkla devam edeceklerine vurgu yaptığı konuşmasında, “Bugün İstanbul’da terör örgütleri vahşi ve kalleş yüzlerini bir kez daha gösterdiler. Ben şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Ülkemize sabırlar diliyorum. Terör örgütleri sahada büyük ve ağır bir yenilgiye uğramışlardır. Büyük şehirlerde masum insanları katlederek amaçlarına ulaşamayacaklar. Aciziyetlerini gösteriyorlar. Biz, bir ve beraber oldukça bu anlamda terör örgütü hedefine ulaşamayacaktır. Biz terörle mücadele de kararlıyız. Bu konuda en ufak bir tereddüt yok. Allah’ın izniyle Türkiye bu sorunları aşacak. Allah hepimizi, ülkemizi, İslam alemini bayrama sağlık ve mutluluk içerisinde ulaştırsın” ifadelerinde bulundu.

YERLİKAYA: “BİRLİĞE GÖZ DİKENLERE KAHROLSUN”

İftar programına ev sahipliği yapan ve 4 bin kişiyi iftarda ağırlayan Vali Ali Yerlikaya, yaptığı konuşmasında, “Allah birliğimize göz dikenleri kahretsin” diyerek, “Bir ramazan ayına daha çok şükür kavuştuk. Davetimize icabet ederek ve bizleri kırmayarak buraya gelen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Allah’a ne kadar şükretsek azdır. Birlik ve beraberlik ayı olan bu ayda bile birliğimize göz dikenleri Allah kahretsin” ifadelerine yer verdi.

GÜL: “AMAÇLARINA ULAŞAMAYACAKLAR”

AK Parti Genel Sekreteri Abdulhamit Gül de teröre lanet okuduğu lonuşmasında terörün asla hedeflediği amaca ulaşamayacağını ve türkiye’nin birlik ve beraberliğini bozamayacağını belirterek, “Teröristler ulaşmak istediği hedefine ulaşamayacak. Bu mübarek günde bu yemeğe gelen başta şehit aileleri ve gazilerimiz olmak üzere, bu birlik sofrasına katılan bütün hemşerilerimin ramazanını tebrik ediyorum. Bugün İstanbul’daki acı olay hepimizi derinden üzdü. İnşallah bu teröristlerin arzuladığı hiçbir hedef gerçekleşmeyecektir. Birliğimiz ve huzurumuz daha da pekişecek” diye konuştu.

EKİCİ: “RAMAZAN KARDEŞLİK AYIDIR”

CHP Gaziantep Milletvekili Akif Ekici de iftar programında siyasi konuşma yapmanın yersiz olacağını, ancak ülke genelinde yaşanan terör olaylarına da değinilmeden geçilemeyeceğini dile getirerek, “İstanbul’da yaşanan hain terör saldırısını kınıyorum. Yine 11 canımızı yitirdik. Elbette üzülüyoruz. Ancak ramazan ayı birlik beraberlik ve kardeşlik ayıdır. Ramazan ayının kardeşlik, birlik ev beraberlik getirmesini diliyor ve hayırlı ramazanlar, hayırlı iftarlar diliyorum” şeklinde konuştu.

ŞAHİN: “BU GÜZELLİĞE ŞÜKÜRLER OLSUN”

Bu salonun ramazanın güzelliğini gösterdiğini vurgulayan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Bu salon, Ramazan’ın güzelliğini kardeşliğini gösteriyor. Herkese hoş geldiniz diyorum. Milletvekillerimiz, valimiz bu güzelliği bizimle paylaştılar, vatandaşlarımız, oda başkanlarımız, dernek başkanlarımız, şehit ailelerimiz, gazilerimiz ve onların kıymetli aileleri bu güzelliği bugün bizimle burada paylaşıyorlar. Herkese çok teşekkür ediyorum. Zaten Ramazan da paylaşmaktır. Biz her zaman paylaşmaya devam edeceğiz. Büyüklerin ellerinden, küçüklerin gözlerinden öpüyorum ve herkese hayırlı ramazanlar diliyorum” dedi.

DUALAR EŞLİĞİNDE HERKES AYNI SOFRADA

Protokol üyelerinin konuşmalarının ardından İl Müftüsü Ahmet Çelik iftar duası okudu ve 4 bin kişi ezanın okunması ile birlikte iftarlarını açtılar. Vatandaşlarla aynı masaya oturan protokol üyeleri vatandaşlarla aynı kumanyayı paylaştı ve oruçlarını açtı. Mahmut ÖZKILIÇ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here