Ölümlerden ölüm beğen öleceğim yar , diyordu şarkı. Ölmenin nefes almak kadar kolaylaştığını söylüyor herhalde…  Elbette Allah isterse olacaktır ama Allah’a göre yazılmıyor bu satırlar. Biz aciz ve acizliğine rağmen zulm üretmeyi adet edinmiş  ve hayatı kendisine zehir etmeyi başarabilen, bozguncu insanoğludur bahis mevzu olan.

Siz yeter ki nasıl ölmek istediğinizi söyleyin !

Hayır, hayır , belki  söylemenize bile gerek yok .  İnsansız hava aracıyla Afganistan’da ölmek mesela. İki teröristi(!) , yani önce dünyasını kararttığımız sonra öfke patlamalarına gark ettiğimiz , sonra öfkesini yönlendirdiğimiz ve artık mecburen mecburiyetten silaha sarılmış,  başka bir yola giremeyecek olan insanlara verdiğimiz terörist yaftasına sahip iki kişiyi, öldürmek için insansız hava araçlarımızdan kontrollü(!) bir şekilde yaptığımız saldırılarla mesela.. Yanlışlıkla katledilen 12 kadın ve çocuk bu ölümü beğenmiş idiler herhalde !

İtirazlarınıza bomba yağdıran Esad mesela.. Varil bombası mı istersiniz, kimyasal mı? Muhalifliğinizin derecesine göre katliam yapılır. Yeter ki ölmek isteyin siz ! Dünyanın umrunda olmaz !

Dünyanın herhangi bir yerinde hiç ummadığınız anda patlayan ya da tepenize düşürülen bir bombayla ölebilirsiniz…

Afrikanın herhangi bir yerinde bir ilaç firmasının ya da organ mafyasının eline düşmüşseniz eğer..  ya da kendini müslüman sayan birilerinin haçlı kafatasçılığının bir simgesi olarak yaptığı katliamlardan birine denk düşerseniz… Ölmek kurtuluş bile gelebilir…

IŞİD diye söylenir gibisiniz. Fransızların Cezayirde, Sırpların Bosnada ettiklerini hatırlama ihtiyacı duymadan ! Yeni şeytan IŞİD ! Elbette Suriye, Irak gibi topraklarda savaşın ortasında kesintisiz internet hizmeti ve sinema filmi imkanlarıyla adeta, gözümüzün içine soka soka seyrettiğimiz vahşeti nereye koyacağız değil mi ? Nasıl ölsek acaba bizi kim öldürse? IŞİD Allah adına söylemiyle mi öldürse, ya da  ABD – ki temellerini kendisinin attığı , öfkesini tamam ettiği sonradan da terörist ilan ettiği IŞİD’in mimarı-  insanlık (!) için yapacağı saldırılarla mı öldürse ?

Kendi elimizle ürettiğimiz bir madde versek mesela. Sigara, uyuşturucu, alkol… Olmadı biraz kumar ve teknoloji bağımlılığı verelim. Onlar da öldürüyor. Yeter ki siz yöntemini bilin !

Fazla silah mı kullandık acaba? Tedbirsizlik silahıyla da ölebilirsiniz mesela çoğunlukla bizim memleketin ölüm beğenme çeşididir mesela.. 32. kattan düşerek üstelik çalışmadığı günler öncesinden bilinen bir inşaat asansörüyle ! Allahım ne diyoruz 32. kat.. neresi orası kaç metre ?  Neden ? Niye , kim yaşayacak orda? Yaşamak dediğin böyle birşey olabilir mi ? Allahım bu azgınlık “Kuvvetçe bizden daha güçlü kimmiş!..”  diyerek kibirlenen yüksek binalar inşa eden Âd kavminin hallerine mi benziyor !

Düşüp ölen onca insan da bu Allahsız bu ahlaksız ve insanlık dışı mimarinin gazabı olsa gerek ! Hiç beğenmesek de kendi elimizle yaptığımız bir şey bu ! Bana binalarınızı söyleyin size medeniyetinizi söyleyeyim demiş biri ! Allah aşkına bu çirkef görüntü bu insanlığı yok eden hale daha ne kadar sabredeceğiz? Erdoğan da Davutoğlu da YATAY mimariden söz etti ediyor . Peki pratik nerde ? Ne zaman başlayacak bu değişim , daha ne kadar öleceğiz, öldüreceğiz ! Denetmen mi devlet mi, işveren mi işçi mi ? Suçlunun kim olduğunun ne önemi var ?

Siz yeter ki ölüm beğenin ! İstanbul’daki 10 işçinin ölümünden sonra toplamda 10 kişiyi bulabilen ama tek tek ölümler de yaşandı yaşanıyor ! Bu kadar tedbirsizliğin başka bir sonucu olabilir mi ki? Bu kadar silahlanmanın? Bu kadar öfkenin sonunda başka ne beklenebilir ki?

Modern yaşam denen kahrolası din, hepimiz tarafından bilmeyerek ya da istemeyerek de olsa varlığını sürdürdükçe ölümlerden ölüm beğenmiş olacağız sadece… Adı  ve kullandığı araç farklı olsa da yaşatmayı değil öldürmeyi ilke edinmiş bir ideoloji var karşımızda ! Karar vermek zorundayız ! Sağlıklı bir karar veremezsek, kıyametin her an kapımızda olduğunu söylemek zor bir cümle değil…

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here