Şehitkamil Belediyesi’ne bağlı Aktoprak sosyal tesisi içerisinde bulunan aile merkezinde mefruşat kursu gören kadınlar hem aile bütçelerine katkıda bulunuyor hem de kendi bayramlıklarını kendileri dikiyor. Dikmiş oldukları onlarca etek, gömlek, çocuk elbisesi ve genç elbisesini sergiye çıkaran kursiyerler, büyük beğeni topladı.

Şehitkamil Belediyesi Aktoprak Sosyal tesisinde mefruşat kursu gören kursiyerler, yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle örnek bir proje ile kendi bayramlıklarını dikti. Dikmiş oldukları onlarca etek, gömlek, çocuk elbisesi ve genç elbisesini sergiye çıkaran kursiyerler, büyük beğeni topladı. Dışarıdan sipariş almaya başladıklarını belirten kursiyerler bu kurs sayesinde aile bütçelerine katkıda bulunduklarını da dile getirdiler. Aile merkezinde dikiş nakış öğrenen kursiyerler, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’na teşekkür ederek, “Daha önce bu tür elbise dikme işini hiç bilmiyorduk. Sağ olsun hocamız sayesinde her türlü elbiseyi dikmeyi öğrendik. Örnek veriyorum, çarşıda elbise aldığımızda elbisenin neresinde hata olduğunu hemen biliyoruz, dikişlerin nereden atıldığını daha iyi anlıyoruz. Başkanımız sağ olsun bayram üstü çocuklarımızı memnun etmek için bizlere kumaşları kendisi ücretsiz olarak verdi. Bizde burada hem çocuklarımıza hem de yakın dostlarımıza bayramlık elbiseler dikiyoruz. 3 tane elbise diktim, etek diktim, gömlek diktim. Çocuklarımın zevkine göre elbiseler diktim. Çocuklarımız bizim diktiğimiz elbiselerden giyerek bayramı kutlayacaklar. Ayrıca burada sipariş alarak aile bütçemize de katkıda bulunabiliyoruz. Bize bu imkanları sunduğu için Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu’na ve bize emek harcayan hocalarımıza çok teşekkür ediyoruz” dediler.

Aktoprak Sosyal Tesisi aile merkezi giyim kursu hocası Zeliha Bostancı ise; “Aktoprak Sosyal Tesisi Aile Merkezimizde yaz döneminde boş durmamak adına ev hanımlarımıza hem dikiş nakış öğrettik, hem de bayramlık elbiselerini kendilerinin üretmelerini istedik. Sağ olsun Şehitkamil Belediye Başkanımız kumaşları bize temin etti, bizde öğrencilerimize verdik. Sizlerin de gördüğü gibi bu güzel eserler ortaya çıktı. Bir aylık süre içerisinde çıkardığımız ürünler bunlar. 30 kursiyerimizle birlikte bir aylık süre içerisinde 300 parçaya yakın elbise yaptık. Özellikle burada eğitim gören kursiyerlerimizin birçoğu da dikiş nakışı daha yeni burada öğrendi. Bir aylık süre içerisinde hızlı ve seri bir çalışma yaptık. Bir ayın sonunda da çok güzel işler çıktı. Ben öğrencilerime gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu’na da bize vermiş olduğu desteklerden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum ” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here