AK Parti milletvekilleri mazbatalarını aldı
AK Parti milletvekilleri mazbatalarını aldı

AK Parti Gaziantep Milletvekilleri mazbatalarını aldılar.

7 Haziran milletvekili sonuçlarına göre Gaziantep’ten 6 milletvekili çıkaran AK Parti’de mazbata alma işlemi tamamlandı. Gaziantep Adliyesi’nde gerçekleşen mazbata törenine AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Mehmet Şimşek, Abdulhamit Gül, Şamil Tayyar, Nejat Koçer, Mehmet Edoğan ve Canan Candemir Çelik katıldı. Böylece bu isimlerin milletvekilliği resmiyet kazandı.

 

CHP Milletvekilleri mazbatalarını aldı
CHP Milletvekilleri mazbatalarını aldı

7 Haziran Genel Seçimleri’nde Gaziantep Milletvekili seçilen Mehmet Şeker ve Mehmet Gökdağ, Gaziantep Adliyesi’nde düzenlenen törenle mazbatalarını aldılar. Mazbata teslim törenine CHP İl Basşkanı M.Sait Köse, ilçe başkanları, yöneticiler ve partililer katıldı.

Mazbata töreni sonrası konuşan CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Şeker, “ Vatandaş, siyasetçilerden uzlaşı istedi. Bizler de bu mesajı aldık. Buna göre gereken çalışmaları yapacağız.”dedi.

Seçim döneminde emek veren partililerine ve vatandaşlara teşekkür ederek konuşmasına başlayan Mehmet Şeker, “ Partilerin yoğun çalışmasının ardından vatandaş son sözü söyledi ve bu şekilde bir tablo ortaya çıktı. Vatandaşın mesajı açık; uzlaşı istiyor. Bizler de siyasetçiler olarak bu mesajı aldık. Şimdi bu doğrultuda çalışmalarımızı yapacağız. Meclis aritmetiğine göre bir CHP’da iktidarda da görev alabilir. Böyle bir durumda da vatandaşımıza söz verdiğimiz vaatlerimizi yerine getirmek için çalışacağız.” dedi.

Mehmet Gökdağ da seçim çalışmasında emek veren herkese teşekkür ederek, “ Yaşanabilecek bir Türkiye, yaşanabilecek bir Gaziantep hedefi ile çıktığımız bu yolda halkımız bizi milletvekilliği ile görevlendirdi. Şimdi söylediklerimizi sözde bırakmamak için çalışmalarımıza başlayacağız.”dedi.

Mehmet Şeker ve Mehmet Gökdağ’ın Pazartesi günü Ankara’ya giderek, mecliste kayıtlarını yaptıracağı öğrenildi.

Bülten

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here