70746880529-11-201611858gaziantepgunes

Gaziantep Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından, Suriyeli Türkmenler için yardım kampanyası başlatıldı. Kampanya hakkında bilgi veren Ülkü Ocakları Gaziantep İl Başkanı M. Fuat Yozbatıran, Türkmenlerin bölgede çıkar peşinde koşan zalimler tarafından hedef haline geldiğini hatırlatarak, “Bölge üzerinde plan yapanlar, mazlum ve biçare bölge halkının oluk oluk akan kanından ziyade elde edecekleri milyon dolarlık ticari pazarları evla görmektedir. Kendi namuslarını, canlarını ve en kıymetlileri olan vatanlarını savunan Suriye Türkmeni soydaşlarımız ise bölgede çıkar peşinde koşan zalimlerin ilk hedefi halindedir. Vatan toprağının kutsaliyetine inanan ve can verip bu sevdasından vazgeçmeyen soydaşlarımız tüm imkansızlıklara rağmen ayakta kalmaya çalışmaktadırlar. Sivil soydaşlarımızın üzerine bombalar yağmakta, yavrularımızın feryatları, analarımızın ağıtları arşı titretmektedir” ifadelerini kullandı.

“Her zaman yanlarındayız”

Yozbatıran, “Her biri atası Fatih yaşında olan Türkmen yiğitleri gün geçtikçe erimekte, asırlık çınar Türkmen babaları bu manzara karşısında kahrolmaktadır. Büyük sıkıntılar içerisinden sıyrılarak bugünlere gelen Ülkücü Hareket, soydaşlarının çektiği sıkıntıları yüreğinin en derininde hissetmektedir. Ülkü Ocakları, Türk milletinin kendisine teslim ettiği yardımları bu güne kadar Irak Türkmeneli, Suriye ve Türkiye’de bulunan bir milyonun üzerinde Türkmen soydaşımıza ulaştırmanın gurur ve mutluluğunu taşımaktadır. Mazlumların yarasını sarmak, acılarını paylaşmak için nasıl ki dün Kerkük’ e varıp, Doğu Türkistan için Türkiye’yi kıyama kaldırıp, Güney Azerbaycan için haykırıp, Türkmendağı’nda soydaşlarımız ile abdest aldıysak yine aynı anlayış içerisinde bugün de soydaşlarımızın maddi ve manevi anlamda yanında olacağız. Ankara başta olmak üzere ülkemizin muhtelif bölgelerinde bulunan Türkmen soydaşlarımıza kendi evlerinde olduklarını hissettirmek için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Suriye Türkmendağı’na gönderilmek üzere bir yardım kampanyası başlatarak savaşın ortasında olan Türkmenleri yalnız bırakmayacaklarını ifade eden Yozbatıran, yardımların Gaziantep Ülkü Ocaklarının il ve ilçe temsilciliklerine ulaştırılabileceğini söyledi.

İHA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here