82010275519.02.2016201633gaziantepgunesAnkara’da, askeri servis araçlarına yönelik bombalı saldırıda şehit olan 38 yaşındaki Hava Astsubay Başçavuş Mehmet Yener son yolculuğuna uğurlandı. Şehidin polis kardeşi, kardeşinin resmini kendi elleriyle annesine teslim etti. Acılı anne resme sarılıp, öptü. Ankara’da, 28 kişinin hayatını kaybettiği askeri servis araçlarına yönelik bombalı saldırıda şehit olan 38 yaşındaki Hava Astsubay Başçavuş Mehmet Yener’in cenazesi, İslahiye’de Kozdere Mahallesi’ndeki baba ocağına son kez götürüldü.

Şehit kardeşinin cenazesi ile birlikte Ankara’dan dönen Isparta’da görevli polis memuru Ömer Yener, kardeşinin çerçeveli resmini cenaze aracından alarak, annesi Fatma Yener’e teslim etti. Acılı anne, oğlunun elinden aldığı resme sarılıp, öptü. Gözyaşlarını tutamayan anne daha sonra ise gelini Döner Yener, 11 yaşındaki torunu Hasan Orhun Yener ve 1 yaşındaki Doruk Yener’e sarılarak, ağladı. Daha sonra İslahiye Kozdere (Köyü) Mahallesi Camiye getirilen şehit için ikindi namazına müteakiben cenaze namazı kılındı. Cenaze namazı esnasında baba Yahya Yener’i ise Milletvekili Abdülhamit Gül ve protokol üyeleri teselli etti.

Şehidin eşi, yakınları ve ailesi, şehidin Türk bayrağı örtülü tabutuna sarıldı. Cenaze namazına AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, AK Parti Genel Sekreteri Abdulhamit Gül, AK Parti Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer, AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, AK Parti Gaziantep İl Başkanı Eyup Özkeçeci, 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Murat Soysal, Islahiye 106. Topçu Alay Komutanı Kurmay Albay Turgut Çelebi, Islahiye Kaymakamı Ramazan Yıldırım’ın yanı sıra şehidin mesai arkadaşları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Şehidin cenaze namazını Islahiye ilçe Müftüsü Ramazan Dolu kıldırdı. Şehit Yener, yapılan duaların ardından gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı. Yener, Kozdere Mahalle Mezarlığına defnedildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here