WP_20150419_056

Şehitkâmil İlçesi Yukarı Beylerbeyi Ortaokulu’ nda Kutlu Doğum Haftası nedeniyle bir program düzenlendi.

Yukarı Beylerbeyi Ortaokulu bahçesinde açık alanda, “Peygamberi sevmek, yaşamak ve anlamak” temasıyla gerçekleştirilen program kuran-ı kerim okunarak başlandı.

Okul müdürü Enes Elbay’ın Selam üzerine kısa ve özlü konuşmasıyla devam programa çok sayıda davetli katıldı. Daha sonra okulun Din kültürü Ahlak Bilgisi öğretmeni Ramazan Çetin’in selamlama konuşmalarıyla devam eden programa katılan Gaziantep il müftü yardımcısı Esma Erten hoca hanım ve Şehitkâmil ilçe müftülüğü şube müdürü Murat Taşdelen Bey de birer konuşma yaptılar.

WP_20150419_069

 

Esman Erten hoca hanım; “Allah’ ın insanları bir erkekle bir kadından yarattığını, Allah’ ın her şeyi güzel yarattığını yaratılışların farklı olmasının yüce Mevla’nın güzel bir hikmeti olduğunu”, ifade ettiler. Devamında “Elbette bunun, kardeşlik, birlik beraberlik sevgi saygı ve tanışma için olduğunu bunları idrak etmede de peygamberi daha iyi tanımanın, anlamanın anlam ve öneminden bahsettiler.

 

Murat Taşdelen hoca da “Bu tür programların peygamberi, anlamada idrak etmede çok önemli olduğunu ifade ettiler. Görme engelli Mustafa Fırat beyin okuduğu kırk yaşındasın şiiri duygulu anlar yaşattı. Ayrıca programda gelenlere Kuran-ı Kerim ve kitaplar hediye edildi.

WP_20150419_062

 

 

Daha sonra katılanlara kutlu doğum pilavı ikram edildi. Din kültürü ve Ahlak bilgisi öğretmeni Ramazan Çetin’in okuduğu Kuranı Kerim ve yaptığı dua ile program sona erdi.

WP_20150419_054

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here