OPET’in “Temiz Okul, Sağlıklı Gelecek” projesiyle ilgili daha önce haber yapmıştık. OPET’in bu projesi kapsamında seminerleri devam ediyor. Müdür ve öğretmenlerden bize ulaşan talep doğrultusunda bu haberi yepmak durumunda kaldık.

Bize ulaşan okurlarımız “OPET, seminer yapıp müdür ve öğretmenleri meşgul ederek eğitime katkı sunmuş olmuyor. Temizliği anlatarak da temizliği sağlamış olmuyor. Elbette ki bu oturumların da faydası var. Ama OPET, temizliğe ve eğitime katkı sağlamak istiyorsa okullara temizlik malzemesi göndersin” dediler.

Gorsel_2

Temiz Tuvalet Kampanyası  ile Türkiye’nin en uzun soluklu sosyal sorumluluk projesine imza atan OPET, sağlık ve hijyen alanındaki çalışmalarına her geçen gün daha da yaygınlaştırarak devam ediyor. OPET, 15 yılda 8 milyonu aşkın kişiye ulaşan Temiz Tuvalet Kampanyası’nda edindiği deneyimi Gaziantep’e taşıdı. OPET’in desteğiyle, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle “Temiz Okul, Sağlıklı Gelecek” sloganı altında, Gaziantep’teki tüm öğretmen, okul yöneticileri ve yardımcı hizmetler personeline temizlik ve hijyen eğitimi gerçekleştiriliyor.

OPET eğitim ekibi Şahinbey, Şehitkamil, Araban ve Yavuzeli’nin ardından Nizip, Karkamış ve Oğuzeli ilçelerinde proje kapsamında hijyen eğitimlerine devam ediyor. 7-8 Nisan tarihlerinde, gerçekleşecek eğitim programının ilk seansına Nizip İlçe Millî Eğitim Müdürü Cengiz Gündeş de katıldı. İki gün sürecek eğitimler kapsamında 600 kişiye ulaşılması planlanıyor

1 YORUM

  1. adamlar ayağınıza kadar gelmiş temizliği nasıl yapacağınızı anlatıyor sizin derdiniz temizlik malzemesi. Opet temizlik malzemesi mi satıyor? Gidin deterjancılardan isteyin. Okullardaki hocalar demek ki şimdiye kadar temizliği anltamamış ki başkası anlatınca kızmışlar gammazlamışlar. Ayıp azıcık kıymet bilin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here