screenshot_2016-10-22-20-05-29-373

Gaziantep’in dezavantajlı okullarından biri olan Hayriye Osman Külekçi İlkokulu’nda okul yönetimi, öğretmenleri ve okul aile birliği üyeleri büyük bir sorumluluk üstlenerek okulu baştan aşağıya onararak öğrenciler için daha hijyenik ve kullanışlı alanlar yarattı. Eğitim aşkı ile yapılan çalışmada hiçbir kamu ya da özel destek almadan tamamen okul yönetimi, öğretmenleri ve okul aile birliği üyelerinin desteği ile yapılan çalışma Gaziantep’ten Türkiye’ye örnek olacak bir davranış sergilendi. Hayriye Osman Külekçi İlkokulu’nda bir okulun yeni baştan yaratılışını okul müdürü Ahmet Döner, değerlendirdi. 

Okulun A’dan Z’ye tüm alanlarında yeni baştan yapıma gittiklerini ve bu zamanda hiçbir yardım almadan bu çalışmalarını tamamladıklarını ifade eden Hayriye Osman Külekçi İlkokulu Müdürü Ahmet Döner, “Okulumuz, Gaziantep şehir merkezinin sosyo-ekonomik, coğrafi ve kültürel olarak dezavantalı, risk oranı yüksek Narlıtepe Mahallesinde bulunmaktadır. Çok yıpranmış, bakımsız ve eğitim-öğretime yetersiz olan okulumuzda, okul aile birliğinin, mahallemizde ikamet edenlerin, herhangi bir sponsorun, resmi/özel kurum ve kuruluşların önemli bir katkısı olmadan, kamu kaynaklarından da yararlanmadan; İhata duvarından bahçe giriş kapısına; bahçesinden çatısına; dersliğinden kütüphanesine; öğretmenler odasından mutfağına; mescidinden çok amaçlı salonuna; kantininden rehberlik servisine; Atatürk Köşesinden şeref köşesine; ihata duvarının sıvasından boyasına; bina dış cephesinin fayans kaplanması, sıvanması ve boyanmasına kadar 30’u aşkın bölümü ile ilgili çalışmaları gerçekleştirdik” dedi.

Devlet eliyle yapıldığı taktirde 400 bin liralık masraf çıkacağını ve bu masrafların harcanmadan okul yönetimi, öğretmenleri ve okul aile birliği ile tüm masrafların üstlenildiğini aktaran Döner, “Okul personelleri olarak bizler, taş taş üstüne koyalım anlayışı ile çalıştık. O bölgede o şartlarla mümkün değil denilen ve devletimize maliyeti 400 bin TL’ye yaklaşacak çalışmaları tamamladık. Sadece şehrimizde değil, tüm Türkiye’de emsaline az rastlanır bu çalışmaları gerçekleştiren, yapılan tüm çalışmalarda bizzat çalışan, maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen okulumuz müdür yardımcılarına, hizmetlisine ve katkı sağlayan öğretmenlerimize bin 200 öğrencimiz ve onların velileri adına teşekkür ediyorum” açıklamalarında bulundu. AHMET ATMACA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here