Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’da yapılan kongrenin ardından  Osman Toprak takımın yeni başkanı oldu. Eski Başkan Abdülkadir Gözegir ise ikinci başkan olarak devam edecek. Küçük bir rotasyondan geçen listenin büyük çoğunluğu tekrar yönetimde yer alırken, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Deniz Köken, Memik Yılmaz ve Mehmet Dabanıyastı yönetime giren yeni isimler oldular. 

ÜNER DİVAN BAŞKANI OLDU

Büyükşehir Belediyespor’da günlerdir konuşulan  olağanüstü genel kurulu dün gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyespor Tesisileri’ndeki Toplantı Salonun’daki kongreye üyeler büyük ilgi gösterdi. Kongrenin divan başkanlığını Av.Erol Üner, katip üyeliklerini ise Mehmet Doğan ve Ender Kılıç yaptı. 

FAALİYET RAPORU OKUNDU

Saygı duruşu ve istiklal  marşı ile başlayan kongrede gündem maddeleri tek tek görüşülerek oylandı. Eski Başkan Abdülkadir Gözegir, 28.05.2014 tarihinden bu yana yapılan sportif faaliyetlerle ilgili üyelere bilgi verdi. Daha sonra kulübün mali tablosu üyelere okundu. Gündemim dilek ve temenniler  maddesinden önce  ise Büyükşehir Belediyespor’un yeni yönetim kurulu okundu ve salondaki üyelerin oy birliği ile kabul edildi. 

4 YENİ İSİM KATILDI

Büyükşehir Belediyespor’da dün yapılan kongrede yönetim kurulunda 4 isim değişti. Büyükşehir Belediyespor’un yeni başkanı   Osman Toprak ile birlikte Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Deniz Köken, Memik Yılmaz ve Mehmet Dabanıyastı yeni listede yer aldılar.  

GÖREV BÖLÜMÜ YAPACAKLAR

Büyükşehir Belediyespor’da dün yapılan kongrede oy birliği göreve gelen yönetim kurulu üyeleri hafta içerisinde ilk toplantısını yaparak görev dağılımı yapacak. Osman Toprak’ın başkanlığında gerçekleştirilecek toplantıda Abdülkadir Gözegir’in ikinci başkanlığa getirleceği öğrenildi. Kulüpteki diğer görevlendirmelerin görüşmeler sonucunda netleşeceği belirtilidi. 

GÖZEGİR: ELİMİZDEN GELENİ YAPTIK

Genel kurulda faaliyet raporlarının okunması bölümünde söz alan eski başkan Abdülkadir Gözegir, göreve geldiği 28.05.2014 tarihinden bu yana yapılan çalışmaları anlattı. 
Futbolda lige iddialı başladıklarını hatırlatan Gözegir, ”Salon sporlarında önemli başarılar kazandık. Milli takıma oyuncular gönderdik. Bu yıl U21 liginde ilk maçlardan başlayarak başarılı bir grafik çizmiştir. Alt yapı tesislerimizin yeniden tadilatları yapılarak daha iyi ortamda çalışmalar yapılması sağlanmıştır. Ayrıca U21 takımımızdan Ramazan Özkabak, Yücel Candemir, Harun Biçer ve Abdulhaluk Aba A takım kadrosuna dahil edilmiştir. Ancak ligde istediğimiz sonuçları alamadık. Bu takım Gaziantep’in önemli bir markasıdır. Hizmet etmeye devam edeceğiz. Başkan olduğum dönemde en iyi şekilde hizmet etmeye çalıştım. Bu bir bayrak yarışıdır. Mühim olan birlik ve beraberliğimizi koruyarak kent sporuna en güzel hizmeti sunmaktır” diye konuştu. 

TOPRAK: EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDERİM

Genel kurul sonrası dilek ve temenniler bölümünde yönetim kurulu adına söz alan Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Osman Toprak, konuşmasının başında geçmişte kulübe hizmet eden herkese teşekkür etti. 
Yönetim kurulu listesinin oylanmasının ve kabul edilmesinin ardından bir konuşma gerçekleştiren yeni başkan Osman Toprak, Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’un şehrin marka takımlarından birisi olduğunu ifade ederek, “Büyükşehir Belediyespor her ne kadar şehrin nezdinde algısında futbol ile ön plana çıkmış olsa da gerek salon sporları gerek diğer branşlarda çok önemli başarılar elde etmiş bir kurumdur. Biz Gaziantep olarak Türkiye’de bir marka şehiriz. Şehrin en önemli markalarından bir tanesi Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Kulübü’dür. Bu markayı bundan önceki dönemde arkadaşlarımız, yöneticilerimiz, kurulduğu günden itibaren SANKO spor olarak devam ettiği günden bugüne kadar gelmesinde emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederim” diye konuştu.

ALT YAPIYA ÖNEM VERECEĞİZ

Devraldığı bayrağı daha yukarılara taşımak için çalışacağını bildiren Toprak, “Bundan sonra görev yapacak arkadaşlarında almış olduğu bayrağı daha yukarı taşımak için elinden gelen tüm gayreti sarf edeceğine inanıyorum. Bizim hedeflerimiz var ideallerimiz var. Biz futbol için şehrimizdeki gençlerimizi her türlü kötü alışkanlıklardan koruyup, spora yönlendirmek için elimizden gelen tüm gayreti sarf edeceğiz” şeklinde konuştu. Aydın AKYÜREK

İŞTE YÖNETİM LİSTESİ
1- Osman Toprak
2- Abdülkadir Gözegir
3- Deniz Köken
4- Hüseyin Oktay Aykaç
5- Mesut Acar
6- Cengiz Şimşek
7- Cevdet Akınal
8- Selçuk Yıldırım
9- Fahrettin Kaplan
10- Veli Kadıoğlu
11- Enver Cihan İnanıcı
12- Murat Güneri
13- Salih Sezgin
14- Uğur Uygun
15- Salih Kadir
16- İbrahim Açıkgöz
17- Abdullah Öğücü
18- Mehmet Salih Öztürk
19- Hakkı Kılıç
20-Settar Konukoğlu
21- Ahmet Kavsara
22- Mehmet Dabanıyastı
23- Bülent Şahin
24- Memik Yılmaz
25- Güngör Sönmez
DENETİM KURULU
1- Ali Sezgin
2- Mustafa Özeren
3- M.Zeki Yardımcı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here