PTT 1. ligine şampiyonluk parolasıyla girmesine rağmen ilk 7 maçta galibiyet yüzü göremeyen Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’da kongre için ilk adım atıldı. Onursal Başkan Fatma Şahin’in isteği üzerine Büyükşehir Belediyespor yönetimi kongreye gidecek ve yeni başkan ile yeni yönetim kurulu belirlenecek. Başkanlık için tek isim ön plana çıktı. Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Osman Toprak’ın, başkan olma ihtimalinin fazla olduğu söyleniyor.

GÖZEGİR BIRAKMAK  İSTEDİ

Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’da gün geçmiyor ki, yeni bir gelişme yaşansın. Son gelişme ise Abdülkadir Gözegir’in sağlık durumundan dolayı bırakmak istediği öğrenildi. Bunun üzerine ise Onursal Başkan Fatma Şahin, kongre kararının alınmasını ve yeni bir yönetim kurulu oluşturulmasını istedi. Başkanvekili Osman Toprak’ın tam yetkili olacağı bu kongrede yeni başkanın ve yönetimin kimlerden oluşacağı konusunda çalışma başlatıldı.

KONGRE 20 KASIM’DA

Kongreye gitme kararı alan Mavi-beyazlı kulübün olağanüstü kongresi 20 Kasım’da. Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’da yeni yönetim kurulunun belirleneceği olağanüstü bu kongrede kimlerin yönetimde yer alacağı konusunda ise çalışma başlatıldı.

YÖNETİM % 70 DEĞİŞİYOR

Mavi-Beyazlı takımın şu andaki mevcut yönetiminde bulunan yöneticilerin bir çoğunun yer almaması günmede geldi. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in de birebir ilgileneceği bu yönetim kurulunun % 70 değişmesi gündeme geldi.

BAŞKAN KİM OLACAK?

Daha önceki dönemde olduğu gibi yeni kongrede de kulübün işleyişi belediye tarafından yürütülecek. Kulübün başkanlığına belediyeden bir kişi seçilecek. Bu isimlerin başında daha önce Asım Güzelbey’in uyguladığı model olan Büyükşehir Belediye Başkan vekili Osman Toprak’ın Büyükşehir Belediyespor başkanı olma ihtimallerinin fazla olduğu söyleniyor. Osman Toprak’ın, yeni bir ekip kurması ön plana çıkarken, yapılacak olan kongrede Toprak’a da büyük destek çıkacağı öne sürüldü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here