TÜRGEV Hatice Hatun Yüksek Öğretim Kız Öğrenci Yurdunda düzenlenen sertifika törenine Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Hayrat Vakfı Gaziantep Temsilcisi Zafer Zengin ve TÜRGEV Hatice Hatun Yüksek Öğretim Kız Öğrenci Yurdu öğrencileri katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Başlatılan bu kursun birinci kategorisi ikinci, üçüncü, dördüncü derken, aslında ondan sonra hayata atıldığınız zaman ‘;bu ülke için, bu İslam coğrafyası için neler yapabiliriz’;in derdine düşmek lazım. Bunların bilgi olarak bir kenarda kalmaması gerekiyor. Bu öncelikle İslam alemi için ve ülkemiz için nasıl kullanılacak. Geçmişimizi bilebilmek adına bizim bu kaynakları bilmemiz lazım. Bunun içinde donanımlı olmamız lazım. Şehitkamil Belediyesi Osmanlıca kursunu, vatandaşlarımızdan gelen istekler doğrultusunda Sosyal Tesislerimizde yapıyoruz ve bunu arttırmak istiyoruz. Sizlerin buradaki heyecanı bizleri de heyecanlandırıyor. İnşallah bundan sonraki süreçte de, sizlerden gelen talepler doğrultusunda gerek Hayrat Vakfımızla birlikte, gerek Belediyemizin diğer unsurlarıyla birlikte yapabileceğimiz tüm projelere imza atmaya hazırız. Ben tekrar sertifika almaya hak kazanan tüm kardeşlerimizi yürekten kutluyorum ve devamını diliyorum” dedi.

 

400 BİN VATANDAŞIMIZIN OSMANLICA YAZISINI OKUMASI GURUR KAYNAĞIMIZ

Hayrat Vakfı Gaziantep Temsilcisi Zafer Zengin ise, “Ben, öncelikle kurslarımıza büyük ilgi gösteren ve sertifika almaya hak kazanan tüm öğrencilerimi kutluyorum. Böylesine güzel bir gayretin neticesini almanın gururu içerisindeyiz. Ben, huzurlarınızda gece gündüz demeden yanımızda olan bu kursları veren değerli hocalarımıza yürekten teşekkür ediyorum. Türkiye genelinde yaklaşık 400 bin vatandaşımızın eski Osmanlıca yazısını okuması bizler için çok büyük bir gurur kaynağı. Bu önemli adım elbette bu imkanın sağlanması ve birde bu davaya gönül vermiş, meselenin ehemmiyetini kavramış, idrak etmiş sizin gibi değerli arkadaşlarımızın gayretleriyle bugün sonuçlarını alıyoruz. Bundan dolayı ne kadar sevinsek te azdır. Ama Türkiye’nin nüfusu yaklaşık 80 Milyon ve biz daha 400 binlerdeyiz. Demek ki yürüyecek daha çok yolumuz var. Sizler eskilerin değimiyle güzel bir örnek teşkil edeceksiniz. Sizi gören insanlar sizin gayretinizden, azminizden ilham alacaklar ve diyecekler ki, ‘Osmanlıca zor değilmiş’ Sizi örnek alıp arkanızdan gelecekler” şeklinde konuştu.

OSMANLICAYI TAM ANLAMIYLA ÖĞRENMEK İSTİYORUZ

Sertifika almanın mutluluğunu yaşayan öğrenciler ise, “Böylesine anlamlı bir kursa katılmaktan dolayı çok mutluyuz. Bugün Osmanlıca kursumuzun 3. kurunu tamamladık ve sertifika aymaya hak kazandık. İnşallah dördüncü kuru da başarıyla tamamlayıp Osmanlıcayı tam anlamıyla öğrenmek istiyoruz. Şuan artık atalarımızdan kalan eski Osmanlıca yazılarını okuyabilmek bizim için gurur verici bir durum. Bugün sertifikalarımızı aldık. Sertifikamızı Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’nun elinden almak bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Böylesine anlamlı kursa destek veren tüm büyüklerimize yürekten teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Hayrat Vakfı Gaziantep Temsilcisi Zafer Zengin, sertifika almaya hak kazanan öğrencilere sertifikalarını verdi. İHA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here