100602691609.09.2015132159gaziantepgunes

Şahinbey Belediyesi yaşanan terör olaylarını protesto etmek, birlik ve beraberliğin pekişmesi adına vatandaşlara Türk Bayrağı dağıtıyor.

Ülkemizde yaşanan terör olayları her gün artarak devam ediyor. En son olarak Dağlıca’da 16 asker, Iğdır’da 13 ve Mardin’de 1 polis şehit oldu. Emniyet güçlerine karşı yapılan terör olayları sonunda hayatlarını kaybeden kahraman şehitler için gözyaşları sel oldu. Şahinbey Belediyesi yaşanan terör olayları sonrasında birlik ve beraberlik adına duyarlı belediye olduğunu bir kez daha gösterdi ve “Teröre Karşı Birlikteyiz” sloganıyla vatandaşlara Türk Bayrağı dağıtımı kampanyası başlattı.

Sabahın erken saatlerinde Şahinbey Belediyesi önüne gelen vatandaşlar “Teröre Karşı Birlikteyiz” sloganıyla yola çıkan Şahinbey Belediyesi’nden bayraklarını aldı.

“OYUNA GELMEYELİM”

Bayraklarını Zabıta ekiplerinden alan vatandaşlar, yapılan uygulama ile ilgili olarak, “Son günlerde yaşanan olaylar sonrasında belediyemizin yapmış olduğu bu uygulama çok anlamlı. Bizler bu bayrak için tıpkı atalarımızın yaptığı gibi kanımızı vermeye hazırız. Bizim her zaman birlik ve beraberlik içerisinde olmamız lazım. Kürt, Türk her zaman kardeştir. Bunu herkesin böyle bilmesi lazım. Çanakkale’de, Sarıkamış’ta, Kürt-Türk demeden bu vatan, bu bayrak için canlarını feda ederek bu bayrağa rengini vermişlerdir. Avrupa’nın fitnesine ve oyununa gelmememiz lazım. Bu bayrakları barışın ve huzurun sembolü olarak evlerimize asacağız” diyerek, kampanyaya destek verdiler.
Şahinbey Belediyesi tarafından ‘’Teröre Karşı Birlikteyiz’’ sloganıyla başlattığı herkese bir Türk Bayrağı dağıtımının devam edeceği belirtildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here