IMG_20160812_182114

Zekeriya Öz ve Adil Öksüz Gürcistan’da gözaltında’ iddiası

Kumpas davalarının ünlü Savcısı, FETÖ örgütü üyesi olmaktan aranan Zekeriya Öz’ün, beraberinde 15 Temmuz darbe girişiminin ‘1 numaralı sivil ismi’ olarak anılan, ‘Hava kuvvetleri imamı’ Adil Öksüz ile birlikte yakalandıkları iddia edildi. CHP’li vekilin bu flaş iddiası resmi makamlarca doğrulanmadı…

İddia, CHP eski İstanbul Milletvekili, emekli Savcı Ali Özgündüz’den geldi.

Özgündüz, Sözcü’ye yaptığı açıklamada, Öz ve Öksüz’ün yakalanmalarına ilişkin aldığı bilgileri paylaştı.

Özgündüz’e göre, Zekeriya Öz ve Adil Öksüz, Gürcistan Batum’da bir lokantada yemek yerken, ABD’ye nasıl gidebileceklerini konuşuyorlardı. Konuşmalara kulak misafiri olan aynı mekandaki bir Türk vatandaşı, Zekeriya Öz’ü tanıdı.
Vatandaş, derhal Batum’daki Türk Başkonsolosluğu’na bilgi verdi.

Başkonsolosluk da Batum yerel emniyet yetkilileri ile acil temasa geçerek, Öz ve Öksüz’ün Türkiye’de arandıklarını, derhal yakalanmalarını istedi.

Kaçak iki isim, dün akşam saatlerinde Gürcistan polisi tarafından gözaltına alındılar. Halen de gözaltında bulunuyorlar.

RESMİ MAKAMLAR DOĞRULAMADI

CHP’li Özgündüz’ün bu iddiası Anakara kulislerini harekete geçirirken, resmi rakamlardan ilk açıklama geldi. Gerek Dışişleri Bakanlığı yetkilileri gerekse Batum Kosolosluğu yetkilileri, Öz ve Öksüz’ün Gürcü makamlar tarafından yakalanıp gözaltına alındığı iddialarını doğrulamadı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here