29495501701.05.2015183749gaziantepgunes

7 Haziran’da yapılacak genel seçimler öncesi çalışmalarını sürdüren Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gaziantep Milletvekili adayları çalışmalarına tam gaz devam ediyorlar. Esnaf gezisini sürdüren MHP’li adaylar gittikleri her yerde seçmenlerin büyük ilgi ile karşılandı.

Ekonomik anlamda zor günler geçirdiklerini belirten esnaf, Suriye’de devam eden iç savaş nedeniyle Gaziantep’e gelen Suriyeli’lerden dolayı hem ev kiralarının aşırı derecede arttığından, Suriyeli’lerin daha ucuza çalışmaları nedeniyle Türk vatandaşlarının iş bulamamasından şikayet ettiler.  Eğitim ve uyuşturucu kullanım oranının her geçen gün artması ise esnafın çözüm bulunması için adaylara ilettikleri sorunlar arasında yer aldı.

MHP 1. Sıra Milletvekili adayı Prof Dr. Ümit Özdağ, diğer Milletvekili adayları ile birlikte gezdiği caddede bulunan esnaf ve vatandaşlar tarafından yoğun ilgi ile karşı karşıya kalırken, vatandaşlar,” Yeter artık bizi bu AKP iktidarından kurtarın” dediler.

Esnaf gezisinde sorunları dinleyen ve Milliyetçi hareket Partisi’nin 7 Haziran’da iktidar olacağını ve şu ana kadar gördükleri teveccühün bunu gösterdiğini ifade eden Özdağ, “ Milliyetçi Hareket Partisi sorun yaratmak için değil, sorunları çözmek için iktidara talip. Bunun için de desteğinize ihtiyacımız var. Görüyorum ki artık vatandaşlarımızda AKP’den bıkmış durumda.  Türkiye 8 Haziran’da Milliyetçi Hareket Partisi iktidarı ile uyanacak ve güzel günlerin ilk adımını atacak” diye cevap verdi.

EKONOMİK KRİZ VE ÜLKEYİ HEM GAZİANTEP’İ VURDU

Ekonomik krizin tüm Türkiye’yi vurduğu gibi Gaziantep’i de ağır bir şekilde vurduğunu, bunu yaptıkları esnaf gezisinde yakında gördüklerini dile getiren Ümit Özdağ, “Esnafta ekonomideki bu ağır tabloya karşı çok sert bir tepki veriyor. Bu hemen hemen her yerde karşımıza çıkıyor ve vatandaş 7 Haziran seçimlerinde AKP’den hesap sormaya hazırlanıyor.  Milliyetçi Hareket Partisi olarak biz sadece şikayetleri değil MHP’nin neler yapacağını anlatarak süreci değerlendiriyoruz. Önümüzde yaklaşık 1 ay gibi bir süre var ve biz özellikle 3 Mayıs’ta partimizin seçim beyannamesinin açıklanmasından sonra seçmenlerimize, halkımıza çok daha geniş bilgileri paylaşacağız. Daha geniş seçmen kitlelerini ikna etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Prof Dr. Ümit Özdağ, esnaf gezisinin ardından yaptığı değerlendirmede şu görüşlere yer verdi:

8 HAZİRAN’DA HUZURLU BİR TÜRKİYE’YE UYANACAĞIZ

Önümüzdeki bir ay hem Türkiye’de, hem Gaziantep’te MHP’nin çok daha hızlı yükselme süreci olabilir. Şu ana kadar Milliyetçi Hareket Partisi duruşuyla ve vermiş olduğu güvenle yükseliş eğilimi içerisindeydi, bundan sonra vaatleri ile de yükseliş içerisinde olacaktır ve bu bugünkü yükselişinden iki kat daha yüksek olacaktır.

Türkiye anti demokratik eğilimlere, ekonomik kriz sürecine, toplumsal bölünme sürecine, dış politikada yanlışlık sürecine son verecek bir hamleyi 7 Haziran’da gerçekleştirecek ve 8 Haziran’da daha güvenlik ve huzurlu bir Türkiye’ye uyanacağız.

GAZİANTEP’İN EN BÜYÜK SORUNU SURİYELİ’LER

Gaziantep’in şu anda en büyük sorunu Suriye sorunu. Öyle ki bu ekonominin bile önünde. Bizim yaptığımız araştırmalarda vatandaşın yüzde 83’ü bu sorunun derhal çözülmesi gerektiğini söylüyor. Bunu yüzde 81 ile ekonomi izliyor. Bu araştırmadan çıkan sonuç, Suriye meselesinin ekonomik sorundan dahi önde olması durumun ne kadar vahim olduğunu gösteriyor.  2 Milyonluk bir şehre 500 bin’e yakın bir başka ülkenin vatandaşını getirirseniz, neredeyse nüfusun dörtte biri. Elbette Suriyeli’lere üzülüyoruz, onlara söyleyecek bir şeyimiz yok. Biz AKP’nin dış politikasını, Suriye’de yangına benzin dökmesini ve daha sonra bu insanları bu ülkeye getirip kontrolsüz olarak bu şekilde bırakmasını eleştiriyoruz.

GAZİANTEP EĞİTİMDE İFLAS ETMİŞ DURUMDA

Gaziantep’te eğitim iflas etmiş durumda, şu anki tabloyla bunun başka bir izahı yok. Şehir eğitimde 81. Sırada sürünüyor.  Gaziantep 6. Sıra ile Türkiye’nin en güçlü ekonomilerinden birini oluşturuyor ama eğitimde 64 ile 81. Sıralarda gidip geliyorsunuz. Bu kabul edilebilir bir şey değil.

Milliyetçi Hareket Hartisi olarak hem Türkiye’de eğitimde yapılması gerekenler konusunda bir plan hazırladık, hem de Gaziantep Milletvekilleri olarak önerilerimiz var.

GAZİANTEP’İ UYUŞTURUCUNUN PENÇESİNDEN KURTARACAĞIZ

Gaziantep’in en önemli sorunlarından birisi de uyuşturucu. İktidar partisi bu konuyu susarak geçiştirmeye çalışıyor. Ama biz bunun susarak geçiştirilecek bir konu olmadığını söylüyoruz ve bunun çok tehlikeli bir oyun olduğunu görüyoruz. Gaziantep’i uyuşturucunun pençesinden kurtaracağız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here