ozgecan-aslan-in-ailesi-sahinbey-de-1440762438

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun daveti üzerine Gazinatep’e gelen Özgecan’ın babası Mehmet, annesi Songül ve kardeşi Barış Ali Aslan, Özgecan Hanımlar Yüzme Havuzu Eğitim ve Kültür Merkezi’ni ziyaret etti.

Merkezdeki eğitim ve spor kurslarını gezen aile, kurslara katılan vatandaşlarla sohbet etti. Merkezin el sanatları bölümlerini de gezen aileye, yağlı boya tablo hediye edildi.

ANNE ASLAN: “ÖZGECAN YASASINI İSTİYORUZ”

Anne Aslan gezi sonrasında gazetecilere açıklamada bulundu. Acılı anne,  merkezi çok beğendiklerini ve Özgecan’ın adının da böyle bir merkezde yaşayacak olmasının kendilerini memnun ettiğini söyleyerek, “ Tesis gerçekten çok güzel Şahinbey Belediyesi’ne böyle güzel bir tesise kızımın adını verdiği için gerçekten çok teşekkür ederim. Bizim kızımız, çok değerliydi, çok iyiydi, sözlerle anlatamam. Özgecan’ın acısı halen içimizde. Unutulacak bir şey değil ama Allah sabrını veriyor.  Özgecan yasasının çıkmasını istiyoruz. Suçu işleyenler en ağır biçimde cezalarını çekecekler” dedi.

BAŞKAN TAHMAZOĞLU: “BAŞKA ÖZGECANLAR OLMASIN”

Belediye Başkanı Tahmazoğlu ise Özgecan’ın adını hem kalplerde hem de tesiste yaşatmak istediklerini, ailenin acısını da yüreklerinde hissettiklerini söyledi. Bir daha böyle bir acının yaşanmaması için Özgecan ismini duyuracaklarını ifade eden Başkan Tahmazoğlu, “Özgecan kızımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Özgecan aynı zamanda bizimde kızımız. Başka Özgecanlar olmasın, bu konu gündemde olsun, kızımızın ismini hem kalbimizde hem tesisimiz de yaşatalım diye meclisimizden karar aldık. Bu sadece hanımlara özel tesisimize Özgecan kızımızın ismini verdik. Şimdi ailesiyle birlikte gezdik, hanım kardeşlerimiz burada kursa gelenler hepsi Özgecan kızımızı rahmetle anıyorlar. Yeni Özgecan’lar olmasın. Bu saldırıları da şiddetle kınıyorum. Hep birlikte barış, huzur, kardeşlik içinde yaşamamız lazım.  Bu tür canilere de fırsat vermememiz lazım. Özgecan kızımızın ailesine de tekrar sabırlar diliyorum” şeklinde konuştu.

MEHMET ASLAN: “BİZİM İNSANIMIZ KALBİNİN SESİNİ DİNLESİN”

Baba Aslan da Şahinbey Belediyesi’nin yaptığı davetten memnun olduğunu dile getirerek, “Sadece kızımın adının verildiği tesis değil, sayın başkanımızın Şahinbey’de yaptığı sosyal hizmetler gerçekten çok önemli takdirle karşıladık. Özgecan’ın adını bir rehabilitasyon merkezinde yaşatmak gibi bir projemiz vardı. Burada Şahinbey Belediyesi tarafından hayata geçirildiğini gördük. İnsanların bilinçlenmesi, eğitilmesi adına çok güzel işler yapılıyor. Bizim insanımız çok iyi, çok güzel. İnsanlarımıza ne kadar güzel olduklarını birileri unutturmaya çalışıyor. Bizim insanımız kalbinin sesini dinlesin. İnsanlarımızın ülkemizin, devletimizin geleceği insanımızın kendi elinde. Hiç kimsenin iradesi başkası tarafından kullanılamaz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here