islahiye-de-universite-ogrencilerinden-misir-protestosu-1397203088İslahiye’de Mısır’daki 529 Kişiye idam cezası protesto edildi.

Mısır’da Minya Ceza Mahkemesinin, 529 kişi hakkında idam kararı alması, Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) İslahiye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde (İİBF) bir grup öğrenci tarafından protesto edildi.

GAÜN İslahiye İİBF İşletme ve Ekonomi Kulübü öğrencileri Mısır’da Minya Ceza Mahkemesinin 529 kişi hakkında idam kararı almasını protesto etti. İslahiye İİBF İşletme ve Ekonomi Kulübü öğrencileri adına konuşan başkan yardımcısı Halil Ulugüner;
“Mısır’da cunta yönetimi 17 Haziran 2012 tarihinde yapılan seçimlerde, halkın iradesi ile iktidara gelen meşru yönetimi, 3 Temmuz 2013 tarihinden itibaren darbe yaparak meşru yönetimi iktidardan düşürmüşlerdir. O tarihten bu tarihe kadar cunta yönetimi tarafından yapılan bunca katliam yetmezmiş gibi zulümlerine bir yenisini daha ekleyerek 529 kişiye verilen idam cezasını kınıyoruz.”

Kampus girişinde toplanan öğrenciler, özgürlük ve adaletin yalnız ‘bizim’ değil bütün ‘insanlığın’ hakkı olduğunu ifade ederek, basın açıklamasının ardından olaysız biçimde dağıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here