fft261_mf15872068

15 Temmuz darbe girişimi sonrası yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında, İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Bülent Özkan görevinden alındı.
15 Temmuzda FETÖ tarafından yapılan darbe teşebbüsünün ardından yürütülen soruşturmalar kapsamında, birçok kurum ve kuruluşa operasyon gerçekleşti. Yapılan operasyonlar sonucu, FETÖ ile bağlantılı olduğu tespit edilen, kişilerin görevlerinden uzaklaştırılmaya devam ediyor. OHAL kapsamında Gaziantep’te yürütülen soruşturmada, 5 yıldır İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri olarak görev yapan Dr. Bülent Özkan, Cuma günü gelen yazıyla görevinden alındı.
Özkan Kimdir
1975 yılında Gaziantep ili Araban ilçesinde doğdu. İlköğrenimini Araban’da tamamladı. Orta öğrenimini ise Gaziantep Lisesinde tamamlayarak, 1993 yılında Dumlupınar Üniversitesi Kütahyaİktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünü kazandı. Aynı üniversitede Öğretim görevlisi olarak görevine devam ederken, yine Dumlupınar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat bölümünde doktora öğrenimini sürdürdü. “İşveren ve Yönetici Profili Açısından Doğrudan Yabancı Sermaye Yatırımlarının Yer Seçimi ve Gaziantep ili Örneği” başlıklı doktora tezini tamamlayarak 2005 yılında mezun oldu.
2007-2008 döneminde Arizona Üniversitesi Bölgesel Kalkınma Bölümü’nde araştırmacı olarak çalıştı. 2008 yılında Kilis 7 Aralık Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’ne Öğretim Görevlisi olarak atandı. Üniversitenin Farabi ve Erasmus programlarının koordinatörlüğünü yürüttü. 2010 yılı Şubat ayında İpekyolu Kalkınma Ajansı’na Genel Sekreteri olan Özkan, 5 yıldır bu görevi yürütüyordu.

1 YORUM

  1. Açığa almadan önce Gaziantepte Ekrem serin (Fetö) döneminde kim kaç ödül aldı kim kaç sınav görevi aldı kim cinderesi gubunda emir aldı kim usulsüz idareci oldu. Bu işi yapan Reş.İ, şimdi meydanda halisane müslümanlara fetö cü diyor ama Meh E E ve Reş.. İy.. itiraf edin soru ulaşmada ve kimlere yardım için özel görev aldınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here