Açıldığı ilk günden itibaren Türkiye ve dünyadan pek çok önemli ismi ağırlayan Panorama 1453 Tarih Müzesi, 1111453’üncü ziyaretçisini ödüllendirdi.
Çok ilginçtir ki, İngiltere’den misafirleriyle birlikte Gaziantep/ İslahiye’den gelen ve Panorama 1453 Tarih Müzesi’nin1111453’üncü ziyaretçisi olan Avukat Osman Öztürk.
Bana telefon açtı arkadaşlar, ‘Panorama 1453 Tarih Müzesi’nin1111453’üncü ziyaretçisini seçecek’ diye.
Oraya gittim. Üst katta oturup çay felan içtik.
Yetkili arkadaşlar aşağıya indiler. Ben çayımı yudumlarken, telefon geldi. “Nevzat, aşağıya gelir misin?” diye.
Meğer ki 1111453. Ziyaretçi müzeye giriş yapmış.
Ziyaretçi ödülünü alıyor, tabi.
Ben ismini sordum, “Avukat Osman Öztürk” dedi.
Nereli olduğunu sorduğumda, Gaziantep cevabı geldi.
“Allah Allah” dedim. “İslahiye olmasın?” dedim.
“Evet” dedi. İslahiyeliyim dedi.
Tebessüm ettim. Dedim ki: “Osman Bey ne mutluluk verici bir olay. Burada bir ödül veriliyor ve bu benim sevgili hemşehrim oluyor. Gerçekten sizi kutluyorum. Memleketim adına sizi kutluyorum, tebrik ediyorum” dedim.
Sevgili hemşehrim Osman Bey de bu karşılaşmadan baya mutlu olmuştu.
Panorama 1453 Tarih Müzesine ilk defa geldiğini söyledi.
“Panorama 1453 Tarih Müzesi’ni  çok  beğendim. Bu atmosfer  karsısında  duygulanmamak mümkün değil. Fethi adeta yaşıyor insan, büyüleyici ve bir o kadar da mükemmel bir yapı. Bu muhteşem ortamda  insan kendini  o günkü fethin içinde  hissediyor. Bu muhteşem eseri her  insan  mutlaka  görmeli. Başta İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın başkan Kadir  TOPBAŞ  ve  Kültür A.Ş.’nin Genel Müdürü Nevzat  BAYHAN olmak üzere  tüm emeği  geçenleri  kutluyorum.  Sıcak, güler  yüzlü karşılama ve  ağırlamalarından dolayı da müze çalışanlarına  teşekkür  ederim” dedi.
Osman Bey İngiltere’den arkadaşlarıyla birlikte müzeyi gezdikten sonra, yukarı yönetim ofisine davet etik, çay içmeleri için.
Panorama  1453 Tarih Müzesi 1111453’üncü ziyaretçisi olan hemşehrimiz Av. Osman Öztürk’e İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş adına İBB Kültür A.Ş. İdari İşler Müdürü Salih Doğan Fatih Sultan Mehmed’in tablosunu hediye etti.
Bütün Gazianteplileri ve İslahiyelileri bu vesile ile tekrar tebrik ediyorum.
İstanbul’dan sevgi ve muhabbetler…

20.07.2010

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here