Gaziantep'in Şahinbey Belediyesi FETÖ’den vazgeçemedi

Gaziantep’in Şahinbey Belediyesi FETÖ’den vazgeçemedi

Gaziantep’in Şahinbey Belediyesi FETÖ’den vazgeçemedi

Gaziantep’in merkez Şahinbey Belediyesi tarafından Karataş Mahallesi’nde yaptırılan Kültür Merkezi ve Yüzme Havuzu inşaatında kullanılan malzemelerin, FETÖ’nün Gaziantep finansörü olan Işık Ahşap Profil Lojistik A.Ş.’den alındığı ortaya çıktı. AKP’ye yakın Sabah Gazetesi’nin haberine göre, Işık Ahşap’a ait bir kamyonun inşaata malzeme indirdiği 12 Ağustos’ta çekilen bir fotoğrafla belgelenirken, AK Partili Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, ” Ben FETÖ ile amansız mücadele eden birisiyim. Onlarla alışverişim olmaz. Biz tüm inşaatları ihaleye veriyoruz. Eğer ihale alan firma FETÖ’cülerden alım yapıyorsa biz de derhal durumu inceler ve gereğini yaparız” diye konuştu.

FARK EDİLİNCE ALANDAN UZAKLAŞTI!

Çevrede ikamet eden vatandaşların beyanına göre, sabahın erken saatlerinde inşaat alanına gelen FETÖ’cü Işık Ahşap’ın TIR’ı inşaat malzemelerini indirirken fark edildiğini anlayınca hızlıca alandan uzaklaştı.

 

İKİSİ DE TUTUKLANDI

Işık Ahşap Profil Lojistik A.Ş’nin sahibi ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yaşar ve yurtdışına kaçma hazırlığı tespit edilen oğlu Harun Yaşar geçtiğimiz günlerde FETÖ silahlı terör örgütüne üye olmak ve terör örgütüne finans sağlamak suçlarından yakalanarak tutuklanmıştı. FETÖ’cü işadamı Mehmet Yaşar’ın Gaziantep’teki işyerinde yapılan adli aramalar neticesinde; işyerinde bulunan gizli kasa içerisinde 43 bin 890 lira ve 450 dolar nakit para, toplamda 9 milyon 250 bin lira tutarında çok sayıda farklı işadamı ve firmalardan alınmış çek ile birlikte çok sayıda dijital materyal elde edilerek, adli makamlarca el konulmuştu.

ALIŞVERİŞ YAPMADIK

FETÖ’ye finansman sağlayan şirketlerden bugüne kadar hiçbir alışveriş yapmadıklarını söyleyen Gaziantep merkez Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ise, “;Ben bugüne kadar FETÖ ile amansız bir şekilde mücadele eden biriyim, onlarla alışverişim olmaz. Belediyenin tüm inşaatlarını ihaleyle yapıyoruz. İhaleyi alan firmanın kimden neyi kaç liraya aldığını bilemeyiz. Ancak yasa dışı yaptıkları bir iş olursa da ihale şartnamesine göre gerekeni yaparız. Bu konunun incelenmesi için gereken talimatları verdi” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here