Şahinbey Belediyesi 40 bin metrekare alana sahip, 400’ncü park olan Akkent Meydan Parkı’nın açılışını gerçekleştirdi. Şahinbey ilçesinin dört bir yanında yaptığı parklarla, yeşil bir ilçe hedefiyle ilerleyen Şahinbey Belediye Başkanı  Mehmet Tahmazoğlu, Türkiye’nin en büyük parkını da Şahinbeye yapacaklarını söyledi.

Çelik, “Şahinbey Belediyesi’nin açılışlarına yetişemiyoruz.”

Şahinbey belediyesi tarafından yapılan 400’cü park açılışına katılan Çelik burada yaptığı açıklamada şahinbey belediye başkanının yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ederek,“Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’nu yaptığı hizmetlerden dolayı tebrik ediyorum. Biz gerçekten şahinbey belediyesinin yaptığı açılışlara yetişemiyoruz. Her hafta Şahinbey belediye başkanımızdan bir davetiye geliyor. Biz bu davetlerin çok azına gelip katılabiliyoruz. Burası karataş bölgesi ama buranın talihi Ak olan, bahtı ak olan bir yer burası. Gece kondu yerleri imarsız yapılan yerlerle mukayese edildiği zaman şanslı olan yerler. Şahinler parkına bakıyoruz orası başlı başına muhteşem bir yer. Yeşil vadi Türkiye’nin en büyük parkı olacak. Başkan çalışıyor. Bugün bu meydan açılıyor” diye konuştu. Son günlerde çocuklara yönelik şiddetlerin artığını vurgulayan Çelik, “Değerli Gaziantepliler çocuklarımız bizim en büyük değerlerimiz, en büyük varlıklarımız onların rahatlıkla oynayabilecekleri nefes alabilecekleri vakit geçirebilecekleri eğlenirken eğitilebilecekleri mekanların olması bizim için son derece önemlidir. Bugünlerde çocuklara yönelik maalesef suçlar da ciddi artışlar gözleniyor. Buradan hem sizlere hem medya aracılığıyla bütün Türkiye’ye söylüyorum hükümet ve partimiz kararlıdır. Çocuklara yönelik suçlarla ilgili cezaları kat kat artıracağız o cezaları caydıracak şekilde artıracağız. Çocuklara yönelik özellikle şiddet olan onlara yönetilmiş olan şiddetin kabul edilemeyeceğini her veli herkes söylüyor ama sadece bizim çocuğumuza yapılması bizi üzmez herhangi bir vatandaşımızın çocuğuna yöneltilmiş olan bir şiddette bizi kedere boğar. Çocuk suçları ile ilgili olarak yasalarda cezaları artıracağız” şeklinde konuştu.

Başkan Tahmazoğlu, “Yeşil alan çalışmalarımız devam edecektir.”

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ise yaptığı çalışmalardan bahsederek,“Gaziantep’imiz, Şahinbey’imiz hızla gelişiyor. 5 yıl öncesi ile mukayese ettiğimiz zaman 117 binlik nüfusumuz da artış meydana geldi. Bu yüzde 80’ini çarpık yapılaşmış bölgede düşündüğünüz zaman büyük bir rakam. Bu rakama Suriyeliler dahil değil. Geçen yıl ki rakamlarla TÜİK’in rakamlarına göre 817 bin nüfusa ulaştık. Suriyelileri de dahil ettiğimiz zaman neredeyse 1 milyon nüfusa yaklaşıyoruz. Bu kadar hızlı yapılaşan gelişen bir bölgede planlı yapılaşma çok önemliydi. Göreve başladıktan sonra hem yeni yerleşim alanlarını açmaya başladık. Geçtiğimiz dönemde 4 mahalle kurduk. Bunlardan biri Şahintepe, Akkent, Mavikent ve Bülbülzade mahallemizi kurarak yeni yerleşim alanlarını imara açtık” açıklamasını yaptı.Yeni dönemde daha iyi işler yapacaklarını ve yeni yerleşim alanları açacaklarını ifade eden Tahmazoğlu, “Yine 5 yıl önce söylemiştim. Akkent mahallemiz Gaziantep’in ve Türkiye’mizin mahallelerinden en güzeli olacak demiştik. Bu Akkent mahallemizde 5 yıl öncesine baktığımız zaman sadece bir tane bina vardı. Şimdi ise birden fazla bina var. Mahallemiz şuanda hızla gelişiyor. Bu yeni dönemde de Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin ile birlikte el ele vererek yeni yerleşim alanları açacağız. Bundaki amacımız planlı gelişmeyi sağlamak. Burada bulunan parkı perilikaya mahallesine yapamıyoruz. Çünkü yer yok. Okul alanı bulamadığımız için okul yapamıyoruz. Akkent mahallemizde hem okul alanları hem spor alanlarımız hem camilerimiz hem diğer sosyal tesislerimizi hızla yapıyoruz. Akkent mahallemize Türkiye’nin en büyük camisini inşa ediyoruz. Akkent mahallemize 86 bin 500 metre karelik spor köyü yapıyoruz. Amacımız yeni yerleşim alanlarını okulu, parkı, camii, konutu hepsini yapmaktır. Bir sözümüz vardı 20 bin konut yapacağız dedik ve şuan da onun hazırlıkları sürüyor. İnşallah yakında yeni yerleşim alanlarıyla vatandaşlarımıza daha güzel imkanlar sunmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Başkan Şahin, Birlikte Çok Güzel Hizmetler Yapacağız.”

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Tahmazoğlu ile Şahinbey ilçesine çok daha iyi işler yapacaklarını belirterek, “Kampanyadan yeni çıktık. Şahinbey de güvenin ve istikrarın hizmetin devam etmesi yönünde hepiniz muhteşem bir sonucu bize verdiniz. Bizde sizden aldığımız güçle enerji ile hizmet üretmeye proje üretmeye devam ediyoruz. Şahinbey ilçelerden herhangi bir ilçe değil. Şuanda Suriyelilerle beraber Türkiye’nin en büyük ilçesi ama başkanımızın vizyonu bir ilçenin vizyonundan çok daha büyük. Bu ilçenin büyümesinde gelişmesinde ekibi ile beraber çok güzel bir başarı hikayesini bir dönem geçirdi. Şimdi ustalık döneminde çok daha güzel eserleri Şahinbey’e, Gazi şehrimize hep beraber sunacağız” değerlendirmesinde bulundu.

Vali, “5 yılda 400 park halkın hizmetine sunuldu”
Gaziantep Vali Erdal Ata ise yaptığı açıklamada şunları söyledi:“Tahmazoğlu’na teşekkür ederim. 5 yıllık dönemde 400 park yapıp Gaziantep halkının gençlerin çocukların hizmetine sunduğu için bu 400 parkın yapılması belediyemizin gençlere, çocuklara ve doğaya verdiği önemin bir göstergesi olarak değerlendiriyorum. Gaziantep’te belediyelerimiz adeta hizmet yarışı içindeler içinde bulunduğumuz bölgeye baktığımız zaman planlı yapılaşmanın en güzel örneklerinden bir tanesi imarı ile alt yapısıyla park ve bahçeleriyle gerçekten yaşanabilecek kentlerden örnekler sunuyor burası. Gaziantep’in diğer bölgelerini düşünürsek gece kondu olan yerleri düşünürsek bir kıyaslama bakımından daha iyi kıyaslama şansına sahip oluruz.””dedi.

Açılışta Güvercinler Özgürlüğe Bırakıldı

Yapılan açılış konuşmaları ardından güvercinlerle beraber parkın açılışı gerçekleşti. Açılışa ayrıca AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Nejat Koçer, Derya Bakbak, Ali Şahin, Mehmet Sarı, Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan, Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın, AK Parti İl Başkanı Ahmet Uzer, Oğuzeli Belediye Başkanı M. Sait Kılıç, Belediye Meclis Üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Parkın açılışı sonrası protokol parkı gezerek inceleme yaptı.

Çocuklardan tam not

Akkent Meydan Parkı bölgede yaşayan çocuklardan tam not aldı. Bölgenin daha once toz toprak içerisinde olduğunu dile getiren çocuklar, şimdi bambaşka bir görünüme kavuştuğunu dile getirdiler.
Açılış sırasında görüşlerini aldığımız çocuklar, bölgede huzur içerisinde oynayacakları için mutlu olduklarını dile getirerek, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ettiler.
Mansur Gökdemir:  Park yapılmadan önce burası, geceleri çok da tekin yerler değildi. Otopark gibi kullanılıyordu. Gelen giden araba park ediyordu. Şimdi ise her akşam gelip burada halısahada maç yapıyoruz. Gündüzleri genelde basket sahasında basket oynuyoruz. Onun dışında oyun alanlarında da oynayarak hem eğleniyor hem de günün stresini atıyoruz.
Ramazan Beyler: parktan önce buralar toz topraktı. Kendimizi dağ başında gibi hissediyorduk. Akşamları arabalar gelip buraya park eder yüksek sesle müzik dinlerlerdi. Şimdi park yapıldı güzel oldu. Ailemizle gelip vakit geçirebiliyoruz. Gerek futbol, gerekse de basketbol sahalarında oynayabiliyoruz. Bu da bizim için çok iyi oldu. Park evlerimize yakın olduğu için istediğimiz zaman maç yapma imkanımız var. Üstelik de güvenli.
Halil İbrahim Aydın: evimizin hemen yanında park olması özellikle bizler için çok iyi oldu. Oynayacak alanlarımız yoktu. Ama şimdi isteğimiz gibi spor yapabileceğimiz, oyun oynayabileceğimiz alanlarımız oldu. Bu parkın yapılmasına en çok bizler sevindik.
Onur Ahmet Çelik: bu parkın en güzel tarafı bizim gelip arkadaşlarımızla oynayabilmemiz. Önceden sitemizin içindeki küçük alanda oynuyorduk. Orada oynamak da çok mümkün olmuyordu. Birincisi çok küçüktü, ikincisi de sürekli büyüklerimiz bizi uyarıyordu. Site sakinleri ses yaptığımız için kızıyordu. Ama buradaki park çok büyük olduğu için ayrıca evimize yakın olduğu için geceleri de ailelerimizin de eşlik etmesiyle arkadaşlarımızla rahat rahat oynayabiliyoruz. Üstelik kimse de kızmıyor. İyi ki böyle bir park açıldı. Bu yüzden belediyemize teşekkür ederim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here