Şahinbey Belediyesi Narlıtepe Mahallesinde yapımına başlanan ve 7 bin 925 bin metrekare inşaat alanı ile Gaziantep’in en büyük pazar yerlerinden biri olacak Narlıtepe Semt Pazarı, çok yakın bir zamanda tamamlanarak vatandaşın hizmetine sunulacak.

Pazarcı esnafı ile alışveriş yapan vatandaşların rahat, güvenli ve huzurlu bir ortamda alışverişini yapması, şehrin güzelliklerini, zenginliğini ve çeşitliliğini göstermesi adına İstiklal, Güneş, Deniz, Hoşgör, Akkent, Kılınçoğlu mahallelerindeki semt pazarları ile birlikte Şahinbey Köy pazarını hizmete sunan Şahinbey Belediyesi, bir diğer semt pazarını ise Narlıtepe Mahallesine yapacak.
Narlıtepe Mahallesinde 7 bin 925 metrekare inşaat alanı içerisinde yapılacak olan Narlıtepe Semt Pazarı, şimdiye kadar Gaziantep’te yapılacak en büyük pazar yerlerinden birisi olacak. Narlıtepe Semt Pazarı, alt katı zemin, diğer iki katı ise atölye olmak üzere toplam 3 kattan oluşacak. Pazaryeri binasının içerisinde pazar ve depo alanları, zabıta birimi, mescit, lavabo ve bir de çay ocağı bulunacak.
“GAZİANTEP’İN EN BÜYÜK PAZARYERLERİNDEN BİRİSİNİ YAPIYORUZ”
Yeni yapılan pazar yeri ile ilgili konuşan Tahmazoğlu, “Narlıtepe Mahallemizde çok güzel ve modern bir pazar yeri inşa ediyoruz. Gerek alan olarak çok geniş olması ve gerekse 3 katlı olması nedeniyle Gaziantep’te şimdiye kadar yaptığımız en büyük pazar yeri olacak. Bu mahallede oturan hanım kardeşlerimizin gelip burada çalışabilmesi için binanın altında atölyeler yapacağız. Tahmin ediyorum ki hanım kardeşlerimizin şu an imkanı olmadığı için bazı işleri evlerinde yapıyorlar. Pazar yerimizi yaptıktan sonra buradaki atölyelerde hanım kardeşlerimiz daha modern ve daha güzel bir ortamda çalışma imkanına sahip olacaklar. Pazar yerimizin inşaatı da son hız devam ediyor. İnşallah çok yakın bir zamanda burayı hizmete açacağız” dedi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here