Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında Havaalanı Yolu üzerinde yapımına başlanan Perilikaya Konutları alanında incelemelerde bulundu.

Kentsel dönüşüm ve modern konut yapımına büyük önem verdiklerini söyleyen Başkan Tahmazoğlu, “Perilikaya kavşağından başlamak üzere daha önce yapımını tamamlayarak dar gelirli ailelerimize 10 yıl vade ile kira öder gibi verdiğiniz 300 Evler konutlarımıza kadar olan bölgede kentsel dönüşüm çalışması yapıyoruz. Amacımız burada hem eski yapıları yenilemek hem de havaalanı yolu üzerinde çarpık bina bırakmamak. Buradaki çalışmamız 119 adet ve 60 adet konut olmak üzere iki etaptan oluşmaktadır.

Şuan da 119 konutumuzun inşaatı başlamış durumdadır. Temel kazıları ve demir döşemesi yapılıyor. 60 konutumuzun da ihalesini bu ayın 26’sında gerçekleştireceğiz. Toplamda burada 179 konut yaparak bu bölgedeki kentsel dönüşüm çalışmalarımızı büyük oranda tamamlamış olacağız. Tamamlanan konutlarımızın yine bir kısmını kentsel dönüşümde, bir kısmını da ihtiyaç sahibi ailelerimize konut olarak satışa sunacağız” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here