DSC_0445

 

Sayın Basın Mensupları:

Anadolu Gençlik Derneği Ülkemizde faaliyet gösteren en büyük gençlik organizasyonudur. Bizler Anadolu Gençlik Derneği olarak;

–          İyiyi kötüden, doğruyu yanlıştan, faydalıyı zararlıdan ve adaleti zulümden ayırt edebilen;

–          Kendine, topluma, çevreye ve Rabbine karşı sorumluluklarının farkında olan;

–          Tüm yeryüzünün bir mabet, tüm hayatında bir ibadet olduğunu anlayıp inancını sokağa taşıyabilen;

–          Zalim kim olursa olsun, zulüm kimden gelirse gelsin zulme ve zalime karşı durabilen;

–          Büyük ideallerin peşinde koşarken ayrıntılara takılıp kalmayan ve ayrıntıları ıskalayıp da estetikten, zarafetten, saygıdan yoksun tutumlar sergilemeyen;

–          Görünüşte bir iyiliğin kalpte âlemlerin rabbinin hoşnutluğunu kazanmaya yönelik olmadığında gösterişten öteye bir anlam ifade etmediğini idrak eden;

–          Yaşamın tüm alanlarında bütün söz ve davranışlarında sadece ve sadece âlemlerin rabbinin hoşnutluğunu arayan bir gençlik yetiştirmeyi hedefliyoruz. Bu hedefler doğrultusunda çalışmalar ortaya koyuyoruz.

 

Anadolu Gençlik Derneği Gaziantep Şubesi olarak; üniversite lise kız erkek öğrencilerimize yönelik yurtlarımızla, İmam hatip lisesi öğrencilerimize yönelik medresemizle, ve okul öncesi çocuklarımıza yönelik kreşimizle faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Bu güne kadar bir çok programı organize etmiş olduğumuz gibi bu günden sonrada gençlerimizin ahlaki yoksunluklardan kurtarmak için bir çok programı planlamış bulunmaktayız.

DSC_0425

 

Bizim sizleri buraya davetimizin asıl gayesi Liseli Gençler Peygamberimizin İzinde Siyer-i Nebi yarışmasının tanıtımını yapmaktır.

 

Sayın basın mensupları günümüzde gerek uyuşturucu, alkol, sigara, gerek dizilerle gençlerimizin ahlak ve maneviyatı tahrip edilmektedir. Ahlak ve maneviyattan yoksun bırakılmış gençler her gün daha fazla şiddet ve suçla gazetelerimizde, televizyonlarımızda haber olmaktadır.  Bizler bu ifsad çalışmalarını, bu problemleri gençlerimize Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.av)’ı tanıtarak çözeceğimize inanıyoruz. Sevgililer sevgilisi(a.s.v)’ı kendisine model olarak kabul eden gençler, efendimizden öğrendikleri ahlak perspektifinde  ,ailelerine ve ülkelerine daha faydalı hale geleceklerdir. Sevgili Peygamber’imizin hayatının daha iyi öğrenilmesine yapılabilecek bu katkı, bizim derneğimiz olarak en  büyük bahtiyarlığımız olacaktır.

 

Sayın Basın mensupları yarışmamız bütün lise öğrencilerimizi kapsamaktadır. Yarışmamızla ilgili Milli Eğitim Bakanlığından, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğünden ve Diyanet İşleri Başkanlığından gerekli izinler alınmıştır.

Öğrencilerimize, Diyanet işleri başkanlığımız tarafından yayımlanan İrfan Yücel hocamızın Peygamberimizin Hayatı isimli kitabı hediye edilerek bu kitaptan 12 Nisan 2014 Cumartesi günü Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı okullarda 100 test sorusundan sınav düzenlenecektir. Sınav sonucu 26 Nisan 2014 Cumartesi günü Şehitkâmil Kültür Merkezinde bütün halkımızın katılımıyla düzenleyecek olduğumuz Asr-ı Saadet gecemizde açıklanacaktır. Sınav sonucu dereceye girecek öğrencilerimize aşağıdaki hediyeler verilecektir.

İl Birincisi Umre Genç İstikbal Dergisi Ücretsiz Abonelik Kitap

Seti*

İstanbul

ve

Diyarbakır Gezisi

İl İkincisi Akıllı Telefon Genç İstikbal Dergisi Ücretsiz Abonelik Kitap

Seti*

İstanbul

ve

Diyarbakır Gezisi

İl Üçüncüsü Tablet Genç İstikbal Dergisi Ücretsiz Abonelik Kitap

Seti*

İstanbul

ve

Diyarbakır Gezisi

İl Dördüncüsü Çeyrek Alltın Genç İstikbal Dergisi Ücretsiz Abonelik DAVAM

Necmettin ERBAKAN

İstanbul Gezisi
İl Beşincisi Çeyrek Altın Genç İstikbal Dergisi Ücretsiz Abonelik DAVAM

Necmettin ERBAKAN

İstanbul Gezisi
İl Altıncısı Mp4 Çalar Genç İstikbal Dergisi Ücretsiz Abonelik DAVAM

Necmettin ERBAKAN

İstanbul Gezisi
İl Yedincisi Mp3 Çalar Genç İstikbal

Dergisi Ücretsiz Abonelik

DAVAM

Necmettin ERBAKAN

İstanbul Gezisi
İl Sekizincisi Mp3 Çalar Genç İstikbal

Dergisi Ücretsiz Abonelik

DAVAM

Necmettin ERBAKAN

İstanbul Gezisi
İl Dokuzuncusu Mp3 Çalar Genç İstikbal

Dergisi Ücretsiz Abonelik

DAVAM

Necmettin ERBAKAN

İstanbul Gezisi
İl Onuncusu Mp3 Çalar Genç İstikbal

Dergisi Ücretsiz Abonelik

DAVAM

Necmettin ERBAKAN

İstanbul Gezisi

 

Lise Birincileri İstanbul Gezisi

                       *Kitap Seti: Çöle İnen Nur/Necip Fazıl KISAKÜREK, Davam/Necmettin ERBAKAN, Peygamberimizin Hayatı/Salih SURUÇ ,Tevafuk/Merve AYDIN

Şu an itibariyle sınavımıza on bine yakın öğrencinin kaydı yapılmış, kitapları teslim edilmiş bulunmaktadır. Bu çalışmamızla birlikte yapacağımız birçok çalışma bulunmaktadır. Önümüzde ki günlerde Anadolu Gençlik Derneği Genel Merkezimizle birlikte Çanakkale’ye Liseli Gençlerimizi götürerek 250 Bin gencimizle Şehitlerimize yakışır bir program icra edeceğiz. Hemen onun akabinde Diyarbakır ilimizde Diyarbakır’ın fetih programı ve İstanbul ilimizde İstanbul’un fethi programlarına Gaziantep ilimizden gençlerimizden oluşacak yüksek bir katılımla iştirak edeceğiz. Yine bunlarla birlikte Gaziantep’imizin farklı bölgelerinde haftalık Asr-ı Saadet dersleri yaparak gençlerimizle birlikte ağabeylerimizin ablalarımızın eğitilmesini sağlıyoruz. Bu içerisinde bulunduğumuz salonda her ay bir konferans düzenleyerek şehrimizin eğitim eksikliğini gidermeye çalışıyoruz.

Sayın basın mensupları siyer-i nebi yarışmasında gerekli izni sağlayan Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze, kitaplarımızın okullara ulaşmasını sağlayan Eğitim Bir Sen Gaziantep şubesine , desteklerinizi bizlerden esirgemeyen Şehitkamil  Belediyesine ve bu önemli programımızı tanıtma hususunda bize yardımcı olan siz basınımızın güzide temsilcilerine teşekkür ediyorum.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here