polateli-sahinbey-tekstil-ihtisas-organize-sa-6491034_o

Kilis Gaziantep sınırında ortaklaşa kurulacak “Polateli-Şahinbey Tekstil İhtisasOrganize Sanayi Bölgesi Projesi (OSB)”nin devam eden Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) süreci kapsamında halkı bilgilendirmek amacıyla toplantı düzenlendi.

Polateli ilçesinde düzenlenen toplantıda, projenin ÇED raporunu hazırlayan ANKATEK Çevre Madencilik Mühendislik Ltd. Şti. şirketinin temsilcisi Firdevs Taştan yaptığı sunumda, Polateli-Şahinbey Tekstil İhtisas OSB’nin yeri, bulunduğu bölgenin özellikleri, projenin inşaat ve işletme aşamasında kaynaklanabilecek çevresel etkiler konusunda bilgi verdi.

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu, yaptığı konuşmada, Gaziantep ve Kilis sanayicilerinin ortaklaşa kurduğu Polateli-Şahinbey Tekstil Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri Derneği tarafından planlanan söz konusu bu projenin gerçekleşmesi ile bölgenin avantajlı bir konuma yükseleceğini söyledi. Projeye katkısı olan herkese ve ilçe halkına teşekkür eden Konukoğlu, “Projeyi bana ilk anlattıklarında, şu andaki heyecanımdan daha fazla heyecan duydum. Hem Kilis ile Gaziantep’in birleşmesi hem de bu bölgenin denize yaklaşması ve buranın bir dünya şehri olması yolunda atılan önemli adımdı bu” diye konuştu.

Konukoğlu, yeni bir OSB kurulmasının uzun ve meşakkatli bir iş olduğuna işaret ederek, şunları kaydetti:

“Çok aşmalardan geçtik, en sonunda bugüne eriştik. Burada hep birlikte ilk fabrikanın ve OSB’nin altyapısının temelini ben sizlerle birlikte atma arzusu içindeyim. İleride burada çalışanlardan birisi ‘Allah razı olsun burayı yaptıranlardan’ derse, işte bizim götüreceğimiz rahmet bu… Siz ne kadar heyecan duyuyorsanız, Antep’teki sanayicilerimiz de o kadar heyecan duyuyor. Sizden sabır istiyorum. Sıkışıp da hatalı işler yapmaktansa, altyapımızla her şeyimizle tam olarak bütün işlemleri bitirerek devam etmek istiyoruz. Polateli-Şahinbey OSB’ye 3 yıl önce başladık ama amacımız kısa sürede bitirmek. Hep arkamızda olduğunuz müddetçe burada büyük işleri hep birlikte yaparız. Projemiz ülkemize hayırlı olsun.”

Konuşmaların ardından, Polateli-Şahinbey Tekstil İhtisas OSB’nin kurulması planlanan Polateli ilçesi ile Ürünlü, Ömeroğlu, Karakıl köyleri ve Sarıgöldağı mevkiinde oturan vatandaşların katılımıyla soru-cevap bölümü gerçekleştirildi.

Toplantıya, Kilis Vali Yardımcısı Hakan Ezgi, Polateli Kaymakamı Mustafa Çiftçiler, Polateli Belediye Başkanı Hakkı Çelik, GSO Meclis Başkanı Mustafa Topçuoğlu, Kilis Ticaret Ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdal Öndeş ve Meclis Başkanı Mehmet Özçiloğlu da katıldı.

Gaziantep milletvekilleri ve GSO Başkanı Adil Konukoğlu, toplantının ardındanKilis Valisi Süleyman Tapsız’a nezaket ziyaretinde bulundu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here