polis

“ Gaziantep Polis Teşkilatını Güçlendirme Derneği Başkanı Cuma Güzel, Türk Polis Teşkilatı’nın Kuruluşunun 169. yıl dönümü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.”

 “ Bu gün hep birlikte, bütün vatandaşlarımızın esenliği, güvenliği ve ülkemizde kamu düzeninin sağlanması adına günün 24 saati devamlılık esasına göre kesintisiz olarak görev yapan fedakâr polis teşkilatımızın,  kuruluşunun 169. yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.  Ülkemizde her bir bireyin can ve mal güvenliğinin korunması,  suçların önlenmesi ve halkımızın her alandaki emniyetini muhafaza etmek amacıyla gecesini gündüzüne katarak görevlerini sürdüren emniyet teşkilatımız, her geçen gün, her alanda âdete çağ atlayan ülkemizde,  kanunlardan aldığı güçle kamu düzenin sağlanması adına yapmış olduğu çalışmalarla toplumun güvenini ve takdirini kazanmıştır.

Türk Polis Teşkilatı,  sahip olduğu 169 yıllık tecrübesi, eğitimli personeli ve çağın gereksinimlerine uygun teknolojik alt yapısıyla bundan sonraki süreçte de ülkemizin en başarılı kurumlarından biri olmaya devam edecektir.  Polis teşkilatımız güvenlik hizmetlerinin yanı sıra eğitim, spor, kültür ve sanat alanlarında da birçok başarılı ve adından söz ettiren projeler üretmeye ve gerçekleştirmeye devam edecektir.

Ben bu duygu ve düşüncelerle her türlü şartta bir birbirinden farklı zorluklara rağmen yapmış oldukları başarılı çalışmalar sayesinde, huzurlu ve güvenli şehirlerde rahatça yaşamamızı sağlayan ve bizleri 169 yıl boyunca her alanda yapmış oldukları çalışmalarla gururlandıran emniyet teşkilatımızın, 10 Nisan Polis Gününü kutluyorum. Ülkemizde huzur, güven ortamının sağlanması, dostluk, kardeşlik duygularının gelişmesi,  barışın tesis edilmesi ve terörle mücadele uğruna görevi başında gazi olan kahramanlarımıza şükranlarımı sunuyor, yine görevleri başında şehit düşen vatan evlatlarını rahmet ve minnetle anıyor. Tüm polis teşkilatına aileleriyle birlikte sağlıklı, huzurlu, başarılı bir hayat temenni ediyorum.” İfadelerini kullandı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here