Ak Parti Gaziantep İl Başkanı Ahmet Uzer’in, Şahinbey ve Şehitkamil ilçe başkanlıkları için farklı bir strateji izlediği iddia ediliyor.  Parti kulislerinde Başkan Uzer’in,  Kahraman Polat ile Cuma Reyhan ve Mutlu Kasapoğlu isimlerini ilçelerde göreve getirmek için çalıştığı konuşuluyor. 

UZER’İN VEFA BORCU MU VAR?
Ak Parti Gaziantep İlçe Başkanlıklarındaki belirsizlik sürüyor. Kamuoyunda gündeme gelen bazı isimlerin yanı sıra, şimdi de Ahmet Uzer’e yakın olan üç ismin ilçe başkanlığı için adı geçiyor. Uzer’in gerek meclis üyelikleri ve gerekse diğer görevlendirmelerde vefa borcu olduğu ileri sürülen bu üç ismin, göreve gelip gelmeyeceği il teşkilatında merak konusu oldu. 

ŞEHİTKAMİL’E  İKİ İSİM
Başkan Uzer’in Şehitkamil İlçe Başkanlığı  için düşündüğü isimlerin başından eski İl Genel Meclisi üyesi ve Şehitkamil Belediye Meclis üyesi Mehmet Ali Çiftçi’nin dünürü Kahraman Polat geliyor. Uzer’in bu ilçe için düşündüğü diğer ismin ise, Demokrat Parti’den Ak Partiye geçiş yapan ve halen  il yönetiminde yer alan Cuma Reyhan olduğu ileri sürülüyor. Daha önce Ak Parti Şehitkamil İlçe Başkanlığı yapan Mehmet Ali Çiftçi’nin, dünürü olan Kahraman Polat’ın ilçe başkanı olması için ricada bulunduğu ifade ediliyor. 

ŞAHİNBEY’E MUTLU KASAPOĞLU
Bakan Uzer’in Şahinbey İlçe Başkanlığı için ise, Avukat Mutlu Kasap oğlu’nu getirmek için sıkı bir kulis yaptığı ifade ediliyor. Yine partiye yakın isimlerden edinilen bilgilere göre, Uzer’in hem Şahinbey’de hem de Şehitkamil ilçesinde kendisine yakın isimlerle çalışmak istediğini genel merkeze ilettiği ifade ediliyor. 

UZER BELEDİYELERDE MÜDAHİL OLAMAMIŞTI
30 Mart yerel seçimlerin aday belirleme sürecinde hiçbir belediye başkanlığında müdahil olamayan ve kanaat kullandırılmayan Başkan Uzer’in, ilçe başkanlıklarını belirlemede başarılı olup olamayacağı merak ediliyor. Bazı partililer ilçe başkanlıklarında  Uzer’in işaret ettiği isimlerin göreve gelmesinin zayıf olduğunu iddia ediyorlar. 

GECİKMENİN NEDENİ FİKİR AYRILIĞI MI? 
Geçtiğimiz hafta ismi gündeme getirilen isimlerin yanı sıra, İl Başkanı Ahmet Uzer ile anılan isimlerin gecikmede büyük rol oynadığı ifade ediliyor. Genel Merkezi’in aday sayısının fazla olması nedeniyle, dengeleri koruyarak bir karar vermesi bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here