Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (GAMEK) Suriyeli Misafirler Bilgi ve Eğitim Merkezi’nde eğitim gören öğrencilere psikolojik destek veriyor.

Suriye’den getirilen uzman bir psikolog yardımıyla özellikle Suriyeli öğrencilerin sorunlarına çare arayan GAMEK, minikleri savaşın etkilerinden kurtarmak için çalışıyor.

Çok küçük yaşta tanık oldukları birçok olumsuzluğu, hafızalarına kazınan bu resimleri silmeleri için böyle bir desteğin GAMEK tarafından sağlanması öğrencileri ve velilerini mutlu etti.

GAMEK’te eğitim gören Suriyeli öğrencilerin hayatlarına mutlu, sağlıklı, sosyalleşmiş çocuklar ve gençler olarak devam edebilmeleri için kendileri ile empati yapabilecek ve aynı zamanda yeni yaşam koşullarına alışmalarını sağlayacak bir eğitmenle çalışmaları bu çocukların ve gençlerin kazanımı açısından son derece önemli olduğu vurgulandı.

GAMEK Genel Koordinatörü Ramazan Dündar, Suriyeli Misafirler Bilgi ve Eğitim Merkezi’nde eğitim gören öğrenciler için psikolojik destek sağladıklarını söyleyerek, “Savaşın izlerini halen silemeyen Suriyeli kardeşlerimizin dertlerine çözüm üretmeye çalışıyoruz. Ülkelerinden uzakta yeni bir ortama uyum sağlamaya çalışıyorlar. Olumsuzlukları en aza indirip onları bu üzücü olayın etkisinden çıkartmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here