rama-1434551371

Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya Ramazan ayı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Vali Yerlikaya mesajında şu ifadelere yer verdi:

“On bir ayın sultanı olan Ramazan-ı Şerif, insanlığı karanlıklardan çıkarıp aydınlığa kavuşturan kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’in nazil olduğu, böylece insanlık için yeni bir dönemin başladığı mübarek bir aydır.

Rahmet, mağfiret ve bereket mevsimi olan Ramazan, dinimizce taşıdığı önemin yanı sıra, sosyal hayatımızda da en önemli yardımlaşma ve dayanışmanın yaşandığı dönemdir.

Bu ay yoksulun, muhtacın durumunu anlamaya, varlığını bazen önemsemediğimiz değerlerin ne kadar önemli olduğunu ve bu kıymetlerden yoksun bulunan insanların durumunu daha da iyi kavramaya vesile olmaktadır.

Allah’ın rahmet ve mağfiret kapılarını sonuna dek açtığı bu günleri anlam ve önemine uygun olarak yaşadığımız ve yaşattığımız sürece yapılan dua, ibadet ve iyilikler Allah katında makbul olacaktır.

Allah’ın rızasına kavuşmak maksadı ile nefsani arzulardan kaçındığımız, nefsi terbiye ettiğimiz bu ay, manevi açıdan ruh temizliği yaptığımız bir zaman dilimidir.
Oruç, ibadet ve sabır ayı Ramazanda verilen iftarlarla, yapılan paylaşımlarla zengin fakir kaynaşarak gönüller huzurla dolmakta, birlik ve beraberliğimiz en güzel noktaya ulaşmaktadır.

Manevi hayatımızın iyi yönde değiştiği ve geliştiği bu ayda kimsesizlere, fakirlere, yoksullara, komşulara yardımda bulunmak; onlara şefkat ve merhamet göstermek inancımızın gereğidir.

Okumuş olduğumuz Kur’an ile tuttuğumuz oruç ile kılmış olduğumuz teravihlerle kişiyi maddeten ve manen kemale ulaştıran bu ayın gönül aynalarımızı da parlatmasını umuyorum.

Birkaç yıldır ensarlık imtihanını başarıyla veren, yürekleri Peygamber sevgisiyle dolu Gaziantepli hemşerilerimizin bu Ramazan ayında ilimizde yaşamaya ve hayata tutunmaya çalışan Suriyeli misafirlerimizi unutmayacaklarına gönülden inanıyorum.

On bir ayın sultanı Ramazan ayının bu maneviyatı yüksek atmosferinin gelenek ve göreneklerimizi, fazilet ve hasletlerimizi koruyup daha güzel yaşama ve yaşatmaya vesile olacağına inanıyor, mübarek Ramazan ayının şehrimize, ülkemize ve tüm İslam alemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here