Yeşilay Gaziantep Şube Başkanı Tamer: “İnsanı esaret altına alan, madden israfa sürükleyen, hasta eden ve en sonunda canından eden kötü alışkanlıklardan, bağımlılıklardan kurtulmak için Ramazan en iyi ilaçtır”ramazan-bagimliliga-karsi-en-iyi-ilac-6234593_7798_o

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Gaziantep Şube Başkanı Fatih Tamer, Ramazan ayının bağımlılıklardan kurtulmak adına büyük bir fırsat olduğunu bildirdi.

 

Tamer, yaptığı yazılı açıklamada, Ramazan ayının sigara, alkol gibi kötü alışkanlıklardan uzak durabilmek ve o maddelerden kurtulmak için büyük bir fırsat olduğunu belirtti.

 

Özellikle sigara bağımlılarının Ramazan ayını çok iyi değerlendirmeleri gerektiğini vurgulayan Tamer, şunları kaydetti:

 

“Bağımlılık insanı adeta belirli bir maddeye ve davranışa köle ederken, Ramazan bu prangalardan kurtulmanın en önemli ayaklarından birisidir. İnsanı esaret altına alan, madden israfa sürükleyen, hasta eden ve en sonunda canından eden kötü alışkanlıklardan, bağımlılıklardan kurtulmak için Ramazan en iyi ilaçtır.”

 

Ramazan ayının uzun yaz günlerine denk gelmesi dolayısıyla boş vakitlerinde interneti sıkça kullananları da uyaran Tamer, internet veya teknoloji bağımlılığının da diğer bağımlılıklar kadar tehlikeli ve insanı köleleştirdiğini ifade etti.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here