Şahinbey Belediyesi, ramazan süresince ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımında bulunup, 5 noktada kurulacak iftar çadırlarında yemek dağıtacak.

Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, ramazanla ilgili hazırlıklarının tüm ilçe genelinde tamamlandığını belirtti.

Ramazanın huzur ve güven içerisinde geçmesini sağlamak için gerekli tedbirlerin alındığını anlatan Tahmazoğlu, bu mübarek ayda yoksulların da unutulmayacağını vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Ramazan için 5 bölgede kurulacak iftar çadırlarına ek olarak, ŞahinbeyKaymakamlığımız işbirliğiyle hizmet veren aşevimizden günlük 8 bin 500 kişi iftar yemeğinden faydalanacak. Şahinbey Belediyemiz bünyesinde faaliyet gösteren sosyal marketimizde 31 bin civarında vatandaşımız faydalanmaya devam edecek. İki ayda bir düzenli olarak yaptığımız et yardımlarımız ramazanda da devam edecek. Bin 500 aileye 4’er kiloluk olmak üzere toplam 6 ton et yardımı yapılacak. Vatandaşlarımızın ramazanı huzurlu ve güvenli bir şekilde geçirmeleri için Şahinbey Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz ise 24 saat esasına göre görev yaparak, gerekli yardım ve kolaylıkları sağlayacaktır.

11 Ayın Sultanı Ramazan etkinlikleri kapsamında sosyal hayata canlılık katmak adına ramazan boyunca 28 mahallemizde etkinlik düzenleyerek, Ramazan eğlencelerini halkımızın ayağına götüreceğiz. 10-13 Temmuz 2014 tarihleri arasında Şahinbey Parkında büyük ramazan etkinliğimiz olacak. 4 gün sürecek olan etkinlikler ücretsiz olup,  tüm vatandaşlar davetlidir. Ramazan etkinliğinde çeşitli konser ve dinletilerin yanı sıra çocuklar için Hacivat-karagöz, Kukla, Meddah, ortaoyunu ve animasyon gösterileri olacak.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here