Muhammed Kılıç yazdı…

 

16 Nisanda yapılan referandumda “EVET” çıkması Batı’ yı rahatsız etti. Batı’ nın rahatsızlığı öyle büyük ki, Uluslararası İlişkiler Enstitüsü (IFRI) araştırmacısı ve Fransa’ nın en ünlü uluslararası politika uzmanlarından Philippe Moreau, alenen cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ ı suikast İle tehdit edecek kadar pervasızlaştı.

Batı ülkelerinde sömürgecilik anlayışı var. Sömürecekleri ülkenin başına kendi kuklalarını getirerek o ülkenin kanını son damlasına kadar emerler. Ama kendilerine karşı çıkan cesaretli devlet başkanlarını da ister aleni ister gizli bir şekilde devirirler. Mısır’ da seçimle iktidara gelen Muhammed Mursi gibi…

Mursi, ülkesinin menfaatlerini düşünerek hareket etmiş ve batının tehlike listesindeki yerini almıştı. Darbe zemini hazırlanarak Mursi devrilmiş ve kuklası Sisi başa getirilmişti.

Aynı senaryoyu Türkiye üzerinden yapmaya çalışıyorlar. 15 Temmuz darbe girişimi ve gezi olayları bunun en büyük göstergesidir.

Referandum sonucu “EVET” çıkması batının bütün planlarını alt üst etti. İkinci bir gezi olayı düzenlemeye çalıştılar ama o da tutmayınca açıktan kinlerini kusmaya başladılar.

işte Fransa’da siyaset bilimci bir profesör (!) bir tv kanalına çıkıp cumhurbaşkanımızı tehdit ediyor ve hiçbir Avrupa devleti buna ses çıkarmıyor. Sonra da çıkıp yanlış konuştuğu için tek bir özürle işi geçiştirmeye çalışıyor. Aynı şey Türkiye’ de olsa karalama kampanyaları başlamış ve Türkiye’ye dört bir taraftan kınamalar gelmişti çoktan! Aslında profesörün yapmak istediği şey akılları karıştırmak ve tabiri caizse eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmek.

Müslümanlar olarak çok uyanık olmamız gerekir ve bu tür provokelere gelmememiz gerekir.

SELAM VE DUA İLE…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here