Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi halk oylaması tanıtım kampanyası, Başbakan Binali Yıldırım tarafından Ankara Arena Spor Salonu’nda açıkladı. Halk oylamasını için belirlenen kampanyanın tanıtım toplantısına Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep milletvekilleri ile teşkilat yönetimleri tam kadro katıldı.

 

 

ZILGITLAR EŞLİĞİNDE SAHNEYE ÇIKTI

Yurdun birçok köşesinden on binlerce insanın geldiği Ankara Arena’da Başbakan Binali Yıldırım salona Gazianteplilerin zılgıtları eşliğinde girdi. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Ak Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci, Gaziantep Milletvekilleri, il ve ilçe yönetimlerinin coşkusuyla karşılanan Başbakan Binali Yıldırım, Gaziantepli misafirlerine coşkularından dolayı özel teşekkür etti. Referandum süreci tanıtım toplantısı boyunca sloganları ile Gaziantep’te yine bir zafer elde ederek “EVET” diyeceklerini dile getiren Gaziantepliler salonda göz doldurdu.

“DURMAK YOK YOLA DEVAM”

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, referandum kampanyasına ilişkin olarak gerçekleştirilen tanıtım toplantısının ardından çalışmalara ara vermeden başladıklarını duyurdu. 16 Nisan’da daha güçlü yönetilen bir Türkiye için adımların atıldığına dikkat çeken Şahin, “Parti kapatmayı yaşadık. Ülkeyi yöneten en büyük iktidar partisine Yargıtay başsavcısı parti kapatma kararı verdi. Aslında Ak Parti iktidarıyla daha şeffaf bir sistem oluşmaya ve millet hakim olmaya başladı. Vesayet rejimleri de alanlarını kaybetmeye ve bundan dolayı hırçınlaşmaya başladı. İşte böyle bir anda 15 Temmuz’u yaşadık. Eğer bu kadar güçlü bir yapı ve bu kadar güçlü bir lider varsa 15 Temmuz’u neden yaşadık? Cumhurbaşkanı bu kadar güçlü olmasına rağmen o da fani. Bu yapı bizi çok daha büyük sıkıntılara götürür. Herkese saygı duyuyorum. Ama şöyle de düşünmek lazım. Eğer siyasi istikrar olmasaydı, 15 Temmuz rahmetli Adnan Menderes dönemine dönüşecekti. İşsizlikte 27 çeyrek büyüyoruz. Genç işsizlikte Avrupa’nın en iyisiyiz. Ama daha da hızlı büyümek için arge ve yüksek teknolojiye geçmek gerekiyor. İleri teknolojiye geçmek için de yapısal reformların hızlı bir şekilde hayata geçirilmesi gerekiyor. Bunları yapabilmemiz için de yürütmenin çok daha güçlü olması şart. Laiklik mi değişiyor, hukuk devleti mi? Tek meclisin olduğu, dilinin Türkçe olduğu, bayrağının tek olduğu çok net olan bir noktada rejim nasıl değişebilir? Tam tersi yeni sistem rejimin sigortası olacak. Rejim çok daha kuvvetli hale dönüşecek” diye konuştu.

REFERANDUMDA GAZİANTEP FARK ATACAK

İnşallah sıkılmadık el, ulaşılmadık gönül bırakmayacağız. Genel merkezimizin vermiş olduğu talimatlar doğrultusunda Gaziantep’te en yüksek oyu alacağız. Bu tabii ki Gaziantep’teki 9 ilçemiz, ana kademe sayesinde olacak. Gece gündüz demeden koşturacağız. Gaziantep’i layık olduğu şekilde temsil edeceğiz, en iyi sonucu olacağız. Ankara’da 50 bin kişinin katıldığı bir toplantıyla referandum çalışmalarında start verildi. Başbakanımız Binali Yıldırım’ın etkileyici konuşması ve bu halk oylamasının partiler üstü bir süreç olduğunu anlattı. Bu sözlerin doğrultusunda Gaziantep’te etkili bir referandum çalışması gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here